fbpx
Connect with us

Polityka

Poseł Kurowski: w sprawie programu regulacji górskich rzek

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Władysław Kurowski: Na naszych, górskich rzekach nie wystarczają już doraźne i interwencyjne działania na poszczególnych odcinkach, potrzebny jest całościowy program ich regulacji.

Poseł Władysław Kurowski wystosował pismo do Dyrekcji Wód Polskich w Krakowie z prośbą o natychmiastową interwencję w usunięciu skutków powodzi, która w czerwcu dotknęła powiat myślenicki oraz zaproponował stworzenie całościowego programu regulacji rzek, aby zapobiec przyszłym nieszczęściom.

Myślenicki parlamentarzysta w swoim piśmie wymienia kilka miejsc dotkniętych żywiołem, które osobiście wizytował. Zwraca on także uwagę na pomoc wszędzie tam, gdzie zniszczenia zostały zgłaszane przez samorządowców. Są to lokalizacje w gminach: Myślenice, Dobczyce, Pcim, Raciechowice czy Wiśniowa.

17 lipca, poseł wspólnie z burmistrzem Myślenic Jarosławem Szlachetką odbył spotkanie w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie. W imieniu i w interesie poszkodowanych mieszańców, a także sołtysów i samorządowców powiatu myślenickiego przedstawili sytuację popowodziową.

Apeluję o stworzenie całościowego programu regulacji rzek w zlewni Raby czy Wisły i ochrony mieszkańców przed ich oddziaływaniem, gdyż obecne działania nie zabezpieczają w odpowiedni sposób mieszkańców, którzy są najbardziej narażeni na skutki powodzi. W piśmie skierowałem zaproszenie do Myślenic dla dyrekcji Wód Polskich tak abyśmy wspólnie ze wszystkimi włodarzami mogli podjąć kroki w celu rozwiązania tego problemu – powiedział Władysław Kurowski, poseł Ziemi Myślenickiej.


Całość pisma publikujemy poniżej:

źródło: Biuro Poselskie Władysława Kurowskiego

ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane