Connect with us

Religia

Posypmy głowy popiołem

Opublikowano

w

DOMYSLNE

Zakończył się czas karnawałowych zabaw, przed nami czterdzieści dni postu, który rozpoczyna Środa Popielcowa.  Wielki Post nawiązuje nie tylko do czterdziestu dni spędzonych przez Jezusa na pustyni, ale i do trzech innych wielkich biblijnych wydarzeń takich jak: czterdzieści dni powszechnego potopu, czterdzieści lat pielgrzymowania Izraela do ziemi obiecanej oraz czterdzieści dni przebywania Mojżesza na Górze Synaj.

W Środę Popielcową katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, oraz post ścisły, czyli ograniczenie liczby posiłków do syta, do jednego w ciągu dnia. Kapłani podczas liturgii posypują popiołem głowy zebranych w kościołach wiernych, wypowiadając słowa „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Pochodzący z poświęconych palm popiół, jest bowiem symbolem pokuty i nawrócenia do Boga.

Podczas trwania Wielkiego Postu, w każdy piątek odprawiane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, natomiast w niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali. Kilkadziesiąt dni wyrzeczeń, to przede wszystkim przygotowanie poprzez spowiedź i rekolekcje do nadchodzącego Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Religia

Transmisja Mszy Świętej

Opublikowano

w

transmisja mszy osieczany trzemeśnia

15.05.2022

Szósta Niedziela Wielkanocna

Transmisje niedzielnej Mszy Świętej

Tradycyjnie zapraszamy na Transmisję Mszy Świętej z Parafii św. Klemensa w Trzemeśni , Parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Osieczanach która rozpocznie się w niedzielę od godziny 12.00 z Trzemeśni i o 11.30 z Osieczan

 

 

Transmisja Online dostępne po kliknięciu w linki w przypadku nieaktualnych playerów.

Godz. 18.00 – CEREMONIE WIELKIEGO PIĄTKU

11.30 Transmisja z parafii pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Osieczanach

12.00 Transmisja z Parafii św. Klemensa w Trzemesni

 

 

transmisje z Parafii Trzemeśnia dostępne na :
https://www.youtube.com/channel/UCnl9uv0cMpqtDJbwBg4xHpg
Parafia Tokarnia:
https://www.youtube.com/channel/UC7urGUP-FanqOEgp4O8rS_w
Parafia Skomielna Czarna:
https://www.youtube.com/channel/UC4nbXexPJVh7IIp5lDVP7jA
Parafia Krzczonów:
https://www.youtube.com/channel/UCHzxN0IAP6UvSsU-AOfQ-cA
I wszystko w jednym informacje o czasie nadawania na żywo:
https://www.tok20tv.pl/na-zywo-2

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej

Opublikowano

w

389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej

Pierwszy tydzień maja 389 lat temu był czasem pierwszych cudów przez Wizerunkiem Pani Myślenickiej. Na pamiątkę tamtych wydarzeń w sobotę 7 maja pod  kapliczką – gdzie blisko 400 lat temu stał dom Marcina Grabyszy – odbyło się Nabożeństwo Majowe. Następnie wierni przeszli w procesji z obrazem Matki Bożej Pani Myślenickiej do Sanktuarium Narodzenia NMP. O godzinie 20:00 odbyła się msza święta przy ołtarzu polowym oraz Apel Jasnogórski.

389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej 389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej 389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej 389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej 389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej 389 rocznica cudów wydarzeń przy obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej

informacje i zdjęcia: Sanktuarium NNMP w Myślenicach

Archiwalne:

Msza św. Jubileuszowa w 50. lecie Koronacji Cudownego obrazu Matki Boskiej Myślenickiej : Myślenice iTV – Telewizja Internetowa (myslenice-itv.pl)

 

 

 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach

Opublikowano

w

W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach

Jak czytamy na stronie  Sanktuarium Narodzenia NMP w Myślenicach: „Wylej na serca wzburzone łagodny strumień pokoju; tych zaś, co gaszą płomienie, przed złą przygodą ochraniaj! We wspomnienie św. Floriana, strażacy z OSP Myślenice Śródmieście KSRG, OSP Myślenice Dolne Przedmieście i Państwowej Straży Pożarnej, spotkali się na wieczornej Mszy Św., by za wstawiennictwem swojego patrona prosić o Boże Błogosławieństwo.”

Wczoraj 4 maja w święto Floriana patrona wszystkich strażaków odbyła się uroczysta msza święta, przed którą strażacy złożyli kwiaty przed figurą swojego patrona – św. Floriana na myślenickim Rynku. W uroczystości udział wzięły zastępy strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Straży Ochotniczej, którym towarzyszyła młodzież i dzieci z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W takim dniu nie mogło zabraknąć Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice. W uroczystościach udział wzięli również mieszkańcy gminy Myślenice.

 

W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach W uroczystość św. Floriana patrona strażaków – msza święta w Sanktuarium w Myślenicach

 

zdjęcia: Sanktuarium NNMP w Myślenicach oraz PSP Myślenice

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane