fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Potrzebna pomoc dla pogorzelców z Myślenic

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Popołudniem, 17 września, zastępy strażaków wyruszyły do pożaru budynku mieszkalnego na ulicy 3-go Maja w Myślenicach. Już w trakcie dojazdu z daleka widoczny był dym, który wstępnie informował o znacznym rozwoju pożaru. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono pożar całościowy drewniano-murowanego budynku oraz dwie osoby poszkodowane, które opuściły obiekt i znajdowały się na sąsiedniej posesji.

Ogień stanowił również zagrożenie dla kolejnego budynku drewnianego znajdującego się w odległości ok. 1 m. Na potrzeby prowadzonej akcji gaśniczej wstrzymano ruch kołowy na odcinku ulicy 3 Maja, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (oparzenia pierwszego i drugiego stopnia), którzy po przybyciu ZRM zostali zaopatrzeni i przewiezieni do szpitala.

Podano 4 prądy gaśnicze wody z samochodów pożarniczych. Roty strażaków pracowały w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Po zlokalizowaniu pożaru i wykluczeniu kolejnych osób poszkodowanych przystąpiono do prac rozbiórkowych elementów zagrażających bezpieczeństwu, sprawdzono pomieszczenia czujnikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla /0 ppm/ oraz kamerą termowizyjną w celu wykluczenia zarzewi ognia. W działaniach trwających ponad 2 godziny udział brały zastępy JRG Myślenice, OSP Myślenice – Górne Przedmieście, Bysina, Myślenice – Śródmieście.

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach apeluje o pomoc dla pogorzelców.

W wyniku wczorajszego pożaru na ulicy 3 Maja w Myślenicach, dach nad głową oraz cały swój dobytek straciło pięć osób. Mamy już tymczasowe mieszkanie ale potrzebujemy pomocy w jego umeblowaniu i wyposażeniu. Na już potrzebujemy: łóżka, materace, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki, środki czystości, ubrania męskie w rozmiarze L-XL, obuwie męskie w rozmiarze 43 44-45.Przyda się dosłownie wszystko.

Jeśli możesz pomóc zadzwoń:☎️ 519 541 543, 576 107 786, 12 272 19 98

Źródło: KP PSP Myślenice, MGOPS Myślenice

Foto: KP PSP Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Październik 2020
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« Wrz   Lis »

youtube

Najczęściej czytane