fbpx
Connect with us

Powiat myślenicki

Powiat myślenicki. Koronawirus zaatakował w szkołach, ale nie tylko

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

W ciągu ostatniej doby, resort zdrowia, odnotował w całej Polsce 421 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Kolejne zachorowania, pojawiły się także w województwie małopolskim, w tym również w powiecie myślenickim, o czym poinformował dzisiaj rano Małopolski Urząd Wojewódzki. Od początku trwania pandemii, w naszym powiecie na COVID-19, zachorowało 321 osób, ozdrowiały natomiast 263 osoby. Aktualnie, zakażonych jest 58 osób, 5 z nich jest hospitalizowanych, pozostałe 53 osoby przebywają w izolacji domowej. Kwarantanną objęte są 343 osoby.

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 68 osób. To 43 kobiety i 25 mężczyzn, w wieku od roku do 89 lat, z Krakowa (17 osób), powiatu nowotarskiego (8 osób), krakowskiego i wadowickiego (po 6 osób), tatrzańskiego, nowosądeckiego, myślenickiego (po 5 osób), wielickiego (4 osoby), oświęcimskiego i limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa, Nowego Sącza i powiatów: chrzanowskiego, bocheńskiego, tarnowskiego, suskiego, olkuskiego, miechowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 9 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Otrzymaliśmy także informację z WSSE w Krakowie o zdublowaniu jednego przypadku we wcześniejszych raportach – raport skorygowano.Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8420 osób.Niestety musimy również poinformować o śmierci 79-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 152– poinformował dzisiaj rano Małopolski Urząd Wojewódzki.

W ubiegłym tygodniu, opinię publiczną obiegła informacja o zakażeniach wśród duchownych parafii Narodzenia NMP w Myślenicach. Po wykonanych testach, okazało się, że prócz proboszcza (ten przebywa w szpitalu), nikt więcej nie zachorował na COVID-19.

Wyniki badań Księży wikariuszy są negatywne, dlatego od jutra wrócą do duszpasterstwa i otwarta będzie kancelaria parafialna. Dziękujemy za wszelkie wyrazy wsparcia i modlitwę! Przebywającego w szpitalu Księdza Proboszcza polecamy dalej opiece Pani Myślenickiej– taki komunikat parafia opublikowała w mediach społecznościowych.

Niestety, dobre wieści z parafii nie przełożyły się na inne miejsca na terenie powiatu myślenickiego. Zakażenia koronawirusem, stwierdzono bowiem w jednej z klas Szkoły Podstawowej w Jaworniku oraz w klasie I Liceum Ogólnokształcącym w Myślenicach, a także w oddziałach przedszkolnych w  Bęczarce. W każdej z tych jednostek podjęto wszelkie starania, aby nie doszło do dalszych zakażeń. Na kwarantannę razem z dziećmi i młodzieżą, trafiają również mieszkające z nimi osoby.

Od dnia 8 września 2020 r. zajęcia dla klasy II odbywać się będą w trybie zdalnym, natomiast dla oddziału przedszkolnego oraz pozostałych klas zajęcia odbywać się będą w trybie stacjonarnym– czytamy na stronie internetowej jednej ze szkół.

Przypadki zakażenia koronawirusem w ostatnim czasie odnotowano także w myślenickim szpitalu ( na COVID-19 zachorował dyrektor placówki oraz pracownik administracyjny) a także w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach, gdzie koronawirusa potwierdzono u dwóch osób.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Wrzesień 2020
PWŚCPSN
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
« Sie   Paź »

youtube

Najczęściej czytane