Connect with us

Powiat myślenicki

Powiat Myślenicki laureatem konkursu “Zdrowy Samorząd”

Opublikowano

w

Powiat Myślenicki laureatem konkursu “Zdrowy Samorząd”

Powiat myślenicki został dwukrotnym laureatem IV Konkursu „Zdrowy Samorząd” w kategorii „ZDROWY POWIAT” za realizację „Program profilaktyki sepsy – szczepienia przeciw meningokokom typu C wywołującym sepsę na terenie Powiatu Myślenickiego” w latach 2017-2020. Głównym celem Konkursu był wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego wszystkich poziomów, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych schorzeń i/lub ich czynników ryzyka. Działania przez nas podejmowane zostały wyróżnione spośród blisko 100 przesłanych zgłoszeń jako jedne z najlepszych prozdrowotnych inicjatyw polskich samorządów.

O przyznaniu nam pierwszego tytułu zdecydowało grono ekspertów tworzących Radę Konsultacyjną złożoną m.in. z przedstawicieli instytucji centralnych i uczelni medycznych. Decyzja ekspertów została potwierdzona przez Państwa – grono internautów, decyzją których nasz Powiat został uznany za najbardziej „prozdrowotny” samorząd. W głosowaniu internetowym Powiat Myślenicki po raz kolejny otrzymał rekordową ilość głosów bo aż 2.500.

„Program szczepień przeciwko meningokokom typu C realizowany jest przez Powiat Myślenicki nieprzerwalnie od 2008 r., kiedy to na terenie jednej z gmin powiatu zmarło dziecko chore na sepsę meningokokową. Wówczas właśnie Powiat podjął decyzję o finansowaniu zakupu szczepionek dla dzieci i zaprosił do współpracy samorządy gminne i lekarzy pediatrów działających w ramach opieki POZ. Dzięki tej współpracy w latach 2008-2020 udało się zaszczepić ponad 8 tyś. dzieci.” – podkreślił Starosta Myślenicki Józef Tomal.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca 2021 r. podczas Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress) w Katowicach.

Statuetki „Zdrowy Samorząd” odebrali Starosta Myślenicki Józef Tomal oraz Kierownik Wydziału Promocji Ochrony Zdrowia Małgorzatą Bajer.

Powiat Myślenicki jest jednym z liderów w gronie małopolskich powiatów, przeznaczających środki na programy profilaktyczne dla swoich mieszkańców. W tym roku na programy profilaktyczne Powiat przeznaczy aż 480 tysięcy złotych. W ramach projektu, rodzina może pozyskać na zdrowie nawet Ok. 3500zł rocznie.

Dbamy o zdrowie mieszkańców naszego Powiatu.

Od 15 czerwca mieszkańcy powiatu myślenickiego za pośrednictwem strony: www.zdrowie.myslenicki.pl mogą zapoznać się z pakietem usług medycznych realizowanych przez Powiat Myślenicki, a także umówić siebie lub swoich najbliższych na bezpłatne badania i świadczenia profilaktyczne.

W ramach projektu „Zdrowa Rodzina z Powiatem Myślenickim” oferujemy Państwu:

  • dla dzieci w wieku:
  • od 4 tyg. do 4 m. ż. – badanie kliniczne i USG stawów biodrowych (oferta w trakcie przygotowania – zapisy będą dostępne w okresie lipiec/sierpień 2021 r.),
  • od 2 mies. – 18 r.ż. – szczepienia p/meningokokom typ A,C,W-135, Y
  • od 2 mies. Do 2 r. ż – szczepienia p/meningokokom typ B (oferta w trakcie przygotowania – zapisy dostępne będą w okresie lipiec/sierpień 2021 r.),
  • od 7 do 16 r.ż. – lakowanie ząbków,
  • edukacyjny program z zakresu pierwszej pomocy,
  • dla dorosłych:
  • badania tomograficzne płuc (TK) z edukacyjną poradą profilaktyczną i konsultacjami lekarskimi,
  • program profilaktyki chorób układu krążenia i cukrzycy,
  • edukacyjny program z zakresu pierwszej pomocy,

Rejestracja jest bardzo prosta i bezpieczna. Wystarczy za pomocą telefonu lub komputera, wejść na stronę www.zdrowie.myslenicki.pl i wybrać interesujące nas badanie, wpisać PESEL (dziecka lub osoby dorosłej, której dotyczy wybrany pakiet usług), uzupełnić pozostałe niezbędne dane, zaakceptować regulamin korzystania z aplikacji „Zdrowa Rodzina”. W ciągu do 3 dni roboczych, na numer telefonu wskazany w formularzu, skontaktuje się z Państwem realizator usługi w celu ustalenia terminu wizyty/badania.

Inf.: Starostwo Powiatowe w Myślenicach

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane