fbpx
Connect with us

Powiat myślenicki

Powiat myślenicki. Nowe zakażenia koronawirusem m.in.w prywatnym żłobku

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

 Koronawirus dał mieszkańcom powiatu myślenickiego chwilę wytchnienia. Przez kilka tygodni bowiem, nie było informacji o nowych przypadkach zachorowań na COVID-19. Niestety, w ostatnim czasie znów zostały odnotowane kolejne zakażenia .

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 91 osób. To 37 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 2 do 84 lat, z powiatu nowosądeckiego (20 osób), tatrzańskiego (18 osób), oświęcimskiego (14 osób), myślenickiego (7 osób), nowotarskiego (6 osób), Krakowa (5 osób), Nowego Sącza i powiatów: gorlickiego i tarnowskiego (po 3 osoby), dąbrowskiego, suskiego, limanowskiego, wadowickiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: brzeskiego, krakowskiego i wielickiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3223 osób– czytamy dzisiaj rano w komunikacie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Opinię publiczną obiegła wiadomość o nowym ognisku koronawirusa znajdującym się w prywatnym żłobku w Myślenicach. W placówce, potwierdzone zostały dwa przypadki zakażenia (u dwóch opiekunek z jednego oddziału). W kwarantannie znalazły się 63 osoby, w tym 18 dzieci. Od dzieci wymazy zostaną pobrane prawdopoodbnie w czwartek. Aktualnie żłobek jest zamnięty, odbywa się w nim szczegółowa dezynfekcja.

Gmina myślenice wydała spejalny komunikat dotyczący sytuacji w publicznym żłobku, gdzie nie stwierdzono zachorowań.

W związku z pojawiającymi się wiadomościami dot. „ogniska koronawirusa w myślenickim żłobku” informujemy, iż w żłobku samorządowym, którego organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Myślenice, nie wykryto zakażenia koronawirusem. Dzieci są objęte opieką zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a sama placówka posiada pełne zabezpieczenie i warunki do tego, aby zarówno dzieci jak i pracownicy żłobka mogli czuć się bezpiecznie. Natomiast w placówce prywatnej ujawniono wynik pozytywny u dwóch opiekunek z jednego oddziału. Szczegółowe pytania w tym zakresie należy kierować bezpośrednio do sanepidu oraz właściciela żłobka Ekoludek.

Z danych na dzień 28.07.2020 godziny 15.00, wynika, że w powiecie myślenickim choruje na COVID-19 27 osób.

Użyta w artykule grafika jest grafiką poglądową.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Listopad 2020
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
« Paź   Gru »

youtube

Najczęściej czytane