Connect with us

Powiat myślenicki

Powiat myślenicki. Trwają bezpłatne szczepienia przeciwko meningokokom typ A,C,W-135,Y i typu B

Opublikowano

w

Szczepienie meningokoki Myślenice

Trwają bezpłatne szczepienia przeciwko meningokokom typ A,C,W-135,Y.

Zachęcamy rodziców dzieci z terenu Powiatu Myślenickiego do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko meningokokom typu A,C,W-135,Y (szczepionka Nimenrix)- mówią starosta powiatu myślenickiego Józef Tomal i wicestarosta Rafał Kudas

Zakażenie meningokokami to szczególnie niebezpieczna choroba, ponieważ może doprowadzić do ciężkich powikłań, a nawet do śmierci.
Warunkiem zakwalifikowania dziecka do szczepienia jest wykonanie badania lekarskiego oraz wyrażenie zgody przez rodzica/opiekuna prawnego na wykonanie szczepienia.
—-
Jak się zapisać?
Szczepienie meningokoki Myślenice online przez stronę: www.zdrowie.myslenicki.pl
Szczepienie meningokoki Myślenice telefonicznie , wybierając z listy przychodnię i dzwoniąc pod wskazany numer
Szczepienie meningokoki Myślenice Lista przychodni POZ biorących udział w programie szczepień na terenie Powiatu Myślenickiego dostępna jest tutaj:
—-
Trwają także szczepienia przeciwko meningokokom typu B.
W ramach zadania Bezpieczni bo zaszczepieni pn. Program polityki zdrowotnej dotyczący profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027, realizowany przez Powiat Myślenicki w 2021 r., szczepieniami przeciwko meningokokom typu B objęte są dzieci:
– zameldowane na terenie Powiatu  Myślenickiego
– w wieku do 2 lat, w tym kończących w  2021 roku 2 lata, za wyjątkiem dzieci przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, rodzinnych domach dziecka oraz uczęszczających do żłobka/klubu dziecięcego
Program realizują:
– dla Gmin: Myślenice, Dobczyce, Wiśniowa, Raciechowice, Siepraw, Pcim, Lubień – Specjalmed sp. z o.o., tel. 12 271 09 00,
-dla Gminy Sułkowice – Przychodnia Medycyny Rodzinnej sp. z o.o., tel. 12 273 21 73,
-dla Gminy Tokarnia – Praktyka Grupowa Pediatryczno-Internistyczna lekarze E. Bałuk-Syrek &A. Krzywoń sp. z o.o., tel. 12 274 75 51
—-
Zapisać na szczepienia można się:
– online przez stronę: www.zdrowie.myslenicki.pl
– telefonicznie z wybraną przychodnią pod jednym ze wskazanych wyżej numerów
—-
 “Szczepienia realizowane są ze środków finansowych Województwa Małopolskiego, Powiatu Myślenickiego i Gmin: Myślenice, Sułkowice, Dobczyce, Wiśniowa, Siepraw, Pcim, Lubień, Tokarnia” 

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane