fbpx
Connect with us

Powiat myślenicki

Powiat myślenicki znów pod wodą

Opublikowano

w

powódź 2020

Jeszcze w marcu bieżącego roku, obawialiśmy się suszy stulecia, która miała dotknąć Polskę.Teraz, obawiamy się żywiołu, który znacznie daje się we znaki. Woda do życia jest niezbędna, ale w czerwcu dostajemy jej w nadmiarze. W święto Bożego Ciała, przez powiat przetoczyła się wezbrana fala, zabierając wszystko co miała na swojej drodze, niespełna dwa tygodnie póżniej obfity deszcz sprawił powtórkę z historii.

Dzisiejsza noc, przyniosła podtopienia, uszkodzone drogi, części gospodarstw domowych, mień prywatnych i gminnych. Najwięcej szkód ulewny deszcz wyrządził w gminie Wiśniowa, Raciechowice i Pcim, ale i również w gminie Dobczyce czy Myślenice.

W Pcimiu, w wyniku uszkodzenia mostu na Suszance, od świata odcięta jest Mała Sucha i 200 mieszkańców. Na miejscu pracują służby powiatu i ciężki sprzęt. Naszym celem – jak informuje Starosta Tomal – jest możliwie szybkie udrożnienie przejazdu i przywrócenie komunikacji. Ponadto w gminie Pcim zniszczona została droga na Kudłacze oraz występują miejscowe podmycia i podtopienia dróg powiatowych. W Węglówce, w kierunku na Kasinę Wielką, w wyniku powodzi zamknięta została droga powiatowa, która uszkodzona jest na minimum czterech odcinkach. Podobnie jak w Pcimiu trwają prace udrożnieniowe prowadzone przez ciężki sprzęt i służby Powiatu. Trudna sytuacja jest również w Gruszowie, gdzie wylała rzeka Sawa i również uszkodziła most. W Myślenicach wylała rzeka Raba– informuje Starostwo Powiatowe w Myślenicach

Starty na drogach powiatowych już szacowane są od kilku do nawet kilkunastu milionów złotych.

Niestety, prognozy pogody nie są optymistyczne. Dzisiaj 21.06.2020 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie, ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem i opadami deszczu. Najbardziej intensywne zjawiska pogodowe prognozowane są na wschodzie, północy i południu kraju. Na obszarach tych prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 50 mm, a lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru lokalnie od 80 do 100 km/h. Miejscami może też padać grad.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Czerwiec 2021
PWŚCPSN
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
« Maj   Lip »
target="_blank"

youtube

Najczęściej czytane