fbpx
Connect with us

SOS

Pożar, wypadek … strażacy znów w akcji

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

PSP Informuje: W dniu 08.05.2019 r. o godz. 3.56 wpłynęło do Stanowiska Kierowania PSP zgłoszenie o pożarze budynku letniskowego w miejscowości Zasań. Do akcji udały się zastępy strażackie z Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych JRG Myślenice, OSP Zasań, OSP Trzemeśnia i OSP Poręba. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono objęty pożarem cały dom letniskowy w części murowany, kryty blachą o wymiarach ok. 8 x 6 m. Zabezpieczono teren akcji przed osobami postronnymi, podano trzy prądy gaśnicze wody w natarciu, usunięto nadpalone elementy z budynku. Po zlokalizowaniu, a następnie ugaszeniu pożaru przeszukano cały budynek i wykluczono obecność osób trzecich.

W dniu 09.05.2019 zastępy JRG Myślenice oraz jednostka OSP Myślenice – Śródmieście udały się do wypadku drogowego, który wydarzył się na drodze krajowej nr 7 ok. 50 m od skrzyżowania z ul. Sobieskiego na pasie w kierunku Krakowa. Po przybyciu stwierdzono samochód osobowy leżący na boku w przydrożnym rowie. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kierująca pojazdem, która o własnych siłach opuściła pojazd. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono pierwszej pomocy poszkodowanej do czasu przybycia ZRM (Zespołu Ratownictwa Medycznego) oraz usunięto rozbite elementy, naniesioną ziemię z jezdni drogi krajowej. Poszkodowana została zabrana przez ZRM do szpitala powiatowego w Myślenicach na obserwację.


informacje i zdjęcia: mł. bryg. Roman Ajchler PSP Myślenice

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Lipiec 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane