fbpx
Connect with us

Gmina Siepraw

Pożar w Sieprawiu

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Siepraw: W niedzielne popołudnie 3 listopada o godzinie 13.08 zawyły syreny jednostek gminy Siepraw po zgłoszeniu pożaru, który ma miejsce w budynku mieszkalnym w miejscowości Siepraw. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu sytuacji stwierdzono pożar pomieszczenia gospodarczego.

W trakcie dojazdu pierwszego zastępu OSP rodzina ewakuowała się z budynku (8 osób w tym 7 dzieci) natomiast ratownicy pomogli w ewakuacji ojca z niepełnosprawnym 2,5 letnim dzieckiem przy użyciu drabiny przystawnej z balkonu pierwszego piętra. Rozwinięto węże gaśnicze i podano dwa prądy wody na palące się elementy pomieszczenia gospodarczego. Równocześnie udzielono KPP osobie poszkodowanej (dziecko), poprzez kontrolę funkcji życiowych, tlenoterapię. Wezwano na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował osobę niepełnosprawną wraz z matką na obserwację do szpitala.

Do lokalizacji źródeł ognia wykorzystano kamerę termowizyjną. Usunięto spalone elementy wyposażenia z pomieszczenia gospodarczego, sprzęt ogrodniczy, opony na zewnątrz w celu ich dogaszenia. Wykorzystując agregat oddymiający usunięto dymy, gazy pożarowe powstałe na wskutek spalania się opon, przewietrzono i sprawdzono na obecność CO pomieszczenia całego budynku – brak zagrożenia. W akcji udział brały jednostki JRG Myślenice, OSP Siepraw, OSP Łyczanka, OSP Czechówka.


informacje i zdjęcia: mł. bryg. Roman Ajchler PSP Myślenice

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane