Connect with us

Powiat myślenicki

Pożary, wypadki a nawet paralotniarz na drzewie- taki weekend mieli strażacy

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Od piątku do niedzieli doszło na terenie powiatu myślenickiego do 16 zdarzeń, w których likwidacji brali udział strażacy PSP i OSP. Odnotowano 6 pożarów (suchych traw, siana w kopach) oraz 9 miejscowych zagrożeń. 


Największe zdarzenie tego weekendu miało miejsce 29.06 w miejscowości Skomielna Biała na drodze krajowej nr 7. Około godziny 17.45 zderzył się autobus relacji Kraków – Zakopane z samochodem osobowym. Pierwsze informacje mówiły o 4 osobach poszkodowanych w tym 2 dzieci. Po przybyciu zastępów straży (udział brały zastępy z JRG Rabka, JRG Myślenice, OSP Skomielna Biała, OSP Lubień) i przeprowadzonym rozpoznaniu potwierdzono również 3 osoby poszkodowane z autokaru.

We współpracy z Zespołami Ratownictwa Medycznego udzielono pomocy rannym i przygotowano ich do transportu do szpitali w Rabce, Nowym Targu i Myślenicach. Następnie funkcjonariusze Policji prowadzili dochodzenie wyjaśniające przyczyny powstania, a strażacy przeprowadzili sorbcję płynów eksploatacyjnych oraz usunęli rozbite elementy pojazdów z jezdni. Na czas prowadzonych działań droga krajowa została zamknięta, policja wyznaczyła objazdy.


W dniu 30.06 do SKKP wpłynęło zgłoszenie o paralotniarzu, który zawisł na drzewie na wysokości ok. 20 m. Strażacy podjęli działania polegające na opuszczeniu poszkodowanego na ziemię z wykorzystaniem technik alpinistycznych oraz udzieleniu KPP (badanie urazowe, stabilizacja kończyny dolnej, wsparcie psychiczne). Ratownicy medyczni po dotarciu na miejsce przejęli poszkodowanego, jednak nie wymagał on hospitalizacji w szpitalu. W akcji udział brały zastępy OSP Wiśniowa.

Źródło o foto: PSP Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Październik 2019
PWŚCPSN
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31    
« Wrz   Lis »

Facebook

Najczęściej czytane