Connect with us

Bez kategorii

Praca dodatkowa w Krakowie? Sprawdź, na jakie oferty i wynagrodzenia można liczyć w ostatnim kwartale 2019 roku

Opublikowano

w

praca myslenice
stw

Praca dodatkowa to zajęcie kojarzone przede wszystkim ze studentami, którzy muszą zarobić na swoje utrzymanie lub dorobić do tego, co otrzymują od rodziców. Liczne uczelnie w Krakowie kształcą tysiące młodych ludzi, a ci potrzebują możliwości zarobkowania. Co oferuje w tym zakresie stolica Małopolski?

Gdzie szukać pracy dodatkowej?

Pierwsza odpowiedź, przeznaczona dla studentów, brzmi po prostu: na uczelnianych tablicach ogłoszeń. Rozliczne firmy i agencje pośredniczące w zatrudnieniu starają się dotrzeć do studentów najkrótszą drogą i wybierają tę właśnie.

Warto pamiętać, że zatrudniając się bezpośrednio u pracodawcy, można zarobić więcej, bo każda agencja pobiera swoją marżę. Z drugiej strony – agencje są bardziej solidne, gdy chodzi o wypłatę wynagrodzeń. Więcej na ten temat można znaleźć w tekście „Dorywcza praca dla studentów w Krakowie – jak szukać ofert?”.

Odpowiedź druga: oczywiście w Internecie. Służą do tego serwisy ogłoszeniowe, zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie. Wielu pracodawców właśnie tam umieszcza swoje oferty. Największym powodzeniem cieszą się witryny, w których zamieszczanie ogłoszeń jest darmowe lub bardzo tanie.

Bardziej ambitni pracodawcy ogłaszają się natomiast w serwisach specjalistycznych, gdzie można nie tylko przeglądać oferty, ale też zamieścić swoje CV i wysyłać aplikacje. Jeden ze specjalistycznych serwisów godnych polecenia znaleźć można pod adresem https://www.aplikuj.pl/praca/krakow.

Kolejnym wirtualnym światem, w którym warto szukać pracy dodatkowej, są media społecznościowe, w tym Facebook i – przede wszystkim – Linkedin. Na Facebooku warto wyszukać grupy tematyczne, związane z poszukiwaniem pracy, natomiast na LinkedIn budować swoją markę osobistą, nawiązywać relacje z osobami decyzyjnymi oraz rekruterami. To prędzej czy później przyniesie owoce.

Praca dodatkowa w Krakowie

Kto szuka, ten znajdzie, choć nie należy się łudzić: pracodawcom zależy przede wszystkim na pracownikach, którzy mogą im poświęcić cały swój czas, a nie tylko weekendy albo ileś godzin tygodniowo. To zrozumiałe, gdy np. chodzi o pracę w sklepie lub punkcie usługowym, który musi być czynny od-do. Mimo to są w Krakowie oferty pracy dodatkowej za ladą, np. w punkcie ksero na Podgórzu Duchackim czy Krowodrzu.

Nawet 4000 zł można zarobić w Krakowie na niepełnym etacie jako kierowca Ubera. Nie trzeba mieć nawet własnego samochodu, a grafik jest elastyczny, dostosowany do możliwości pracownika. Studenci – kierowcy poszukiwani są też przez wypożyczalnię samochodów. Praca polega przede wszystkim na podstawianiu pojazdów w miejsca wybrane przez klientów i odbieranie ich po wypożyczeniu. Można pracować np. tylko w weekendy. Niepełny etat dla kierowcy oferuje także sklep internetowy, do którego trzeba dowozić samochodem towar.

Elastyczny grafik i nawet 40 zł na godzinę oferuje jedna z fundacji – międzynarodowa organizacja pozarządowa. Praca polega na pozyskiwaniu darczyńców.

Można też zostać recepcjonist(k)ą w hostelu lub codziennie przez cztery godziny prowadzić biuro pewnej szkoły jazdy.

Zawsze znajdzie się również praca w tym lub innym call center.

 Na jakie oferty lepiej uważać

Obowiązuje tu taka sama zasada jak np. w inwestycjach: jeśli ktoś obiecuje dobre wynagrodzenie za łatwą pracę bez wychodzenia z domu, to niemalże na pewno jest to oszustwo. Bardzo ostrożnie należy podchodzić do ogłoszeń, których nadawca pozostaje w ukryciu, podaje tylko adres e-mail lub numer telefonu. Widocznie ma jakieś powody, by się chować w cieniu, a to zapala czerwoną lampkę ostrzegawczą.

Warto także, o ile znana jest nazwa firmy, użyć wyszukiwarki i poszukać w Internecie opinii na temat danego oferenta.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Bez kategorii

Minister Czarnek w Stróży: Bez decyzji władz samorządowych nie byłoby tego przedszkola

Opublikowano

w

Minister Czarnek w Stróży: Bez decyzji władz samorządowych nie byłoby tego przedszkola
stw
Już niebawem, bo w przyszłym roku, w szczególności Ci najmłodsi mieszkańcy Stróży w gminie Pcim, ale także ich rodzice będą mogli się cieszyć z nowego Przedszkola Samorządowego.

Budowę tej ważnej dla całej lokalnej społeczności inwestycji, odwiedził 20 czerwca minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek,  aby wspólnie z włodarzem gminy Piotrem Hajdukiem, posłem Władysławem Kurowskim, małopolską kurator oświaty Barbarą Nowak, wicewojewodą małopolski Ryszardem Pagaczem oraz dyrekcją aktualnych jednostek przedszkolnych w Stróży a także z zastępcą przewodniczącego Rady Gminy  podpisać i wmurować akt erekcyjny w ścianę budynku nowego przedszkola. 

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21.

Opublikowano

w

Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21.
stw

Logo XXI Myślenickie Spotkania Integracyjne 2022Minęły już dwadzieścia dwa lata od chwili, gdy odbyła się pierwsza impreza integracyjna osób niepełnosprawnych ze społecznościami, osobami, organizacjami i instytucjami powiatu myślenickiego. Organizowane od 2000 roku – Powiatowe Spotkania Integracyjne nabrały charakteru cyklicznego.

Tradycyjnie więc, po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, starosta myślenicki Józef Tomal, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach oraz Domy Pomocy Społecznej powiatu myślenickiego, Środowiskowy Dom Samopomocy w Sułkowicach i Lubniu, a także Warsztaty Terapii Zajęciowej w Harbutowicach, Myślenicach i Dobczycach zorganizowały kolejne, XXI Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022.

23 czerwca br. (czwartek) od godz. 15:00 w Myślenicach na Zarabiu przy zespole gastronomiczno – rekreacyjnym „BANDEROZA” przy ul. Parkowej

Impreza tradycyjnie miała plenerowy i piknikowy charakter.

Film:

Galeria:

Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21. Myślenickie Spotkania Integracyjne A.D. 2022 – edycja 21.

Naczelnym celem spotkania jest integracja osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży objętych pieczą zastępczą ze społecznościami, osobami, organizacjami i instytucjami lokalnymi, dla których jakość egzystencji niepełnosprawnych i dotkniętych przez los jest nieobojętna. Kolejnym istotnym celem ww. przedsięwzięcia jest okazanie uznania, wsparcia oraz dostarczenie wspólnych chwil radości osobom, które na co dzień roztaczają pieczę nad takimi osobami (zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym), a których trud nie zawsze jest dostrzegany i należycie doceniany. Jednakże najważniejszym elementem takiego spotkania będzie możliwość wspólnego przeżywania radosnych chwil, które być może przyczynią się do usunięcia kolejnych barier i stereotypów związanych z niepełnosprawnością oraz pieczą zastępczą i otworzą drogę do pełniejszego ich zrozumienia, a niepełnosprawnym i młodzieży pozwolą odczuć, że są równoprawnymi członkami naszej społeczności.

Zwyczajem lat ubiegłych, przewiduje się w programie prezentację dorobku twórczego i artystycznego osób niepełnosprawnych oraz zaprzyjaźnionych solistów i grup artystycznych, poprzez połączoną z kiermaszem wystawę prac oraz występy sceniczne. Dla uczestników spotkania przewiduje się wiele atrakcji. Wśród nich liczne konkursy dla dorosłych i dla dzieci oraz zabawę taneczną przy muzyce grupy z Warsztatów Terapii Zajęciowej powiatu myślenickiego „Handycap”, a także przygotowane przez Klub MOTOSPORT MYŚLENICE przejażdżki pojazdami zabytkowymi oraz przejażdżki konne na hucułach przygotowane przez Szkołę Jazdy Konnej „HUCUŁ” w Myślenicach. Dodatkową atrakcją będzie także prezentacja strażackiego sprzętu przygotowana przez KP PSP w Myślenicach. Spotkanie poprowadzi znany animator kultury i muzyk, myśleniczanin Zbigniew Morawski.” – wyjaśnia Piotr Gofroń Dyrektor PCPR

 

XXI Myślenickie Spotkania Integracyjne 2022 wspierają

informacje: PCPR Myślenice

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Powiat myślenicki. Zlikwidowano kolejną plantację konopi indyjskich

Opublikowano

w

przez

Powiat myślenicki. Zlikwidowano kolejną plantację konopi indyjskich
stw
Kryminalni z myślenickiej komendy na podstawie prowadzonych działań operacyjnych uzyskali informację, z której wynikało, że przy jednym z domów w gminie Myślenice, znajduje się plantacja marihuany.
21 czerwca pojechali pod wskazany adres. Podczas przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych okazało się, że w przydomowej szklarni rosną nie tylko piękne pomidory, ale również krzewy konopi indyjskich. Podczas przeszukania policjanci ujawnili 21 krzewów konopi innych niż włókniste i ponad 2 kilogramy suszu roślinnego.
W związku z tym policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 59-latka z gminy Myślenice i jego 31-letniego syna. Obydwoje zostali już przesłuchani. Pierwszy z nich usłyszał zarzuty posiadania i uprawy narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności, zaś młodszy został przesłuchany w charakterze świadka.
 
 
 
 
 
Inf.: Policja Myślenice 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane