Connect with us

Bez kategorii

Prawdziwe renifery, nie mniej prawdziwy święty mikołaj na prawdziwym myślenickim Rynku

Avatar

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Każdy kto zechce dać się porwać świątecznej atmosferze, będzie miał do tego niepowtarzalną okazję, podczas Pikniku Bożonarodzeniowego organizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w niedzielę 18 grudnia na myślenickim Rynku.

piknik-2-renifery

 

W świąteczny klimat wprowadzą nas prawdziwe żywe renifery wraz z osobą świętego mikołaja, a w trakcie pikniku trwać będzie kiermasz potraw świątecznych przygotowanych przez koła gospodyń z gminy Myślenice.
Myślenicki Rynek wypełnią świątecznie przystrojone stragany a wystawcy zjawią się z nietypowym asortymentem. Zapach korzennych pierniczków, grzane wino, świecidełka, rękodzieło, smaczne wypieki i oryginalne pomysły na prezenty zaproponowane przez koła gospodyń to tylko nieliczne z atrakcji jakie będą czekały na odwiedzających.

piknik-4-mikolaj
Oprócz odwiedzin świętego mikołaja w jego zagrodzie z żywymi reniferami, w godzinach od 12 do 15 skosztować będzie można, między innymi: barszczu z uszkami, zupy grzybowej, koreczków śledziowych, kwaśnicy na boczku, chleba ze smalcem, smażonego karpia i wielu innych okazjonalnych potraw. Podczas kiermaszu, będzie możliwość zakupienia między innymi: zakwasu na żur, śledzi, ciast, pierogów, różnego rodzaju ryb czy klimatycznych ozdób.

W jarmarku weźmie udział jedenaście kół gospodyń z terenu miasta i gminy Myślenice, a oprócz kiermaszu i zagrody świętego mikołaja z żywymi reniferami, przewidziano wiele innych atrakcji i animacji dla najmłodszych. W ramach warsztatów, dzieci będą robić najdłuższy świąteczny łańcuch, malować świąteczne figurki oraz robić świąteczne wyklejanki.
Zapraszamy na myślenicki Rynek w niedzielę 18 grudnia już od godziny 11:30!

piknik-1

 

Źródło: UMiG Myślenice

Wydarzenia

Wrzesień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30       
« Sie   Paź »

Facebook

Najczęściej czytane