fbpx
Connect with us

SOS

Prezydent odwiedził dotknięte skutkami ulewy Pcim, Węglówkę, Kobielnik

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Powiat Myślenicki: Prezydent Andrzej Duda w niedzielne popołudnie przyjechał z wizytą do miejscowości dotkniętych skutkami ulewy. Wraz z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem spotkał się z lokalnymi władzami, służbami działającymi na miejscu oraz mieszkańcami. Odwiedził miejsca największych zniszczeń m.in. Pcim Suchą oraz Węglówkę. W spotkaniu w Pcimiu ponadto udział wzięli wojewoda małopolski Piotr Ćwik, starosta powiatu myślenickiego Józef Tomal, wójt gminy Pcim Piotr Hajduk, w gminie Wiśniowa zaś wójt Bogumił Pawlak.

Warto dodać, że w miejscowości Pcim Sucha prezydent Andrzej Duda oglądał zerwane przez potok Suszanka, mosty i drogi. Natomiast w miejscowości Węglówka prezydent Andrzej Duda oglądał zerwaną przez potok Niedźwiadek drogę powiatową, prowadzącą z Wiśniowej do Kasinki Małej i Mszany Dolnej.

Tego samego popołudnia prezydent dotarł również do poszkodowanych w gminie Raciechowice, spotkał się m.in. z wójtem Wacławem Żarskim, strażakami OSP Dąbie oraz mieszkańcami gminy.

zdj. Paulina Natkaniec
zdj. Paulina Natkaniec
zdj. Paulina Natkaniec
zdj. Paulina Natkaniec
zdj. Paulina Natkaniec

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu, subskrybuj nasz kanał:

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Sierpień 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Lip   Wrz »

youtube

Najczęściej czytane