Connect with us

Powiat myślenicki

Prymusi 2019 nagrodzeni

Opublikowano

w

zdj na czołówkę
stw

POWIAT MYŚLENICKI: 24 września podczas uroczystego spotkania w Starostwie Powiatowym w Myślenicach Starosta Józef Tomal wraz z Wicestarostą Rafałem Kudasem oraz Radnym Powiatu Myślenickiego Jackiem Pasiowcem – Przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu wręczyli statuetki Prymusa oraz wyróżnienia dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych  prowadzonych przez Powiat Myślenicki.

W uroczystości również uczestniczyli: Maria Szczepaniec – Dyrektor ZSOiZ w Lubniu, Jacek Ślósarz – Dyrektor ZSO w Myślenicach, Jan Wójcik – Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w myślenickim starostwie oraz rodzice wyróżnionych uczniów.

Statuetki Prymusa są szczególne, ponieważ otrzymują je uczniowie, którzy nie tylko mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia naukowe, ale robią coś więcej dla swojej społeczności                              i wykazują się zaangażowaną postawą. Wyróżnienia wraz ze statuetkami Prymusa otrzymali uczniowie osiągający w minionym roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce, laureaci konkursów i olimpiad przedmiotowych.                            

– Wyrażam ogromne uznanie dla Was uczniowie i Waszych Rodziców. Każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do wytężonej pracy, a jej docenieniem są nagrody za rzetelne jej wykonanie. Zdobyte przez Was laury zostały poprzedzone ciężką pracą i znakomitymi wynikami w ciągu roku szkolnego, osiągnięciami w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Wyróżniacie się nie tylko wiedzą, ale i zaangażowaniem w życie swoich środowisk, macie czas na naukę, pracę społeczną, rozwijanie własnych talentów. My jesteśmy dumni z Was, bo to efekt procesu edukacyjnego, pracy naszych dyrektorów, wychowawców, nauczycieli pasjonatów, którzy wyłapują te diamenty, szlifują je. To również zasługa Waszych rodziców, wspierających Wasze kariery. Wierzę, że posiadając tak wszechstronne umiejętności będziecie je nadal pogłębiać i rozwijać, że będziecie otwarci na nowe wyzwania. Sprzyja temu coraz lepsze wyposażenie naszych Szkół i konsekwentne działania władz Powiatu ukierunkowane  na podnoszenie standardów kształcenia zawodowego i ogólnego młodzieży –  podkreślił starosta Józef Tomal rozpoczynając uroczyste spotkanie.

Statuetkę Prymusa przyznano w trzech kategoriach – liceów, techników i branżowych szkół                  I stopnia (ZSZ) – o jej otrzymaniu decydowała średnia ocen oraz dodatkowe osiągnięcia uczniów.

W tym roku Nagrodę Statuetkę Prymusa otrzymali:

•          Karolina Kurek – ZSO w Myślenicach – średnia ocen 5,7 (liceum)

•          Edyta Pęcek – ZSTE w Myślenicach – średnia ocen 5,54 (technikum)

•          Krzysztof Skrzeczek – ZSTE w Myślenicach – średnia ocen 5,33 (branżowa szkoła                  

            I stopnia)

Władze Powiatu nagrodziły również wyróżniających się uczniów. Otrzymali oni dyplomy                    i nagrody rzeczowe. Wśród nich znaleźli się:

•          Karolina Kurek – ZSO Myślenicach

•          Grzegorz Mirek – ZSO w Myślenicach

•          Ignacy Buczek – ZSO w Myślenicach

•          Dawid Biały – ZSO w Myślenicach

•          Edyta Pęcek – ZSTE w Myślenicach

•          Konrad Zając – ZSTE w Myślenicach

•          Alicja Kudłacz – ZSTE w Myślenicach

•          Zuzanna Klimas – ZSOiZ w Lubniu

•          Krzysztof Kaleta – ZSOiZ w Lubniu

– Drodzy uczniowie, jesteście chlubą Szkół Powiatu Myślenickiego. Aby osiągnąć znakomite wyniki potrzeba nie tylko talentu, konieczna jest również wytrwałość w dążeniu do założonych celów. Nieoceniona jest pomoc Waszych Rodziców i współpraca z gronem pedagogicznym. Korzystajcie w pełni z talentów, którymi jesteście obdarowani. Wszystkim Wam serdecznie gratuluję. Z dumą patrzymy na Wasze osiągnięcia, sukcesy w nauce i zaangażowanie w pracę na rzecz środowisk szkolnych – zaznaczył wicestarosta Rafał Kudas, życząc wyróżnionym uczniom dalszych osiągnięć w nauce i sukcesów w realizacji pasji.

Radny Jacek Pasiowiec składając gratulacje wyróżnionym uczniom, zaznaczył – Dziękuję nagrodzonym uczniom za pilność i sumienność, za to, że Wam się chciało, że kształcąc się robicie więcej niż inni. Ze strony Rady Powiatu Myślenickiego dokładamy starań, by rozwijać nasze Szkoły, unowocześniać ich bazę edukacyjną – to zawsze będzie priorytetem w działaniach Rady.

Starostowie wręczyli również listy gratulacyjne rodzicom laureatów, którzy odbierali nagrody za absolwentów szkół, którzy rozpoczęli już studia lub uczniów odbywających zagraniczne praktyki zawodowe.

Wszystkim wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnym sukcesów!

Prymusi 2019 nagrodzeni
Prymusi 2019 nagrodzeni
Prymusi 2019 nagrodzeni
Prymusi 2019 nagrodzeni

Oprac.: WSPiFE

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Powiat myślenicki

Powiat myślenicki i gmina Wiśniowa zapraszają na Dożynki Powiatowe- te już 28 sierpnia

Opublikowano

w

Powiat myślenicki i gmina Wiśniowa zapraszają na Dożynki Powiatowe- te już 28 sierpnia
stw

Starosta powiatu myślenickiego Józef Tomal oraz wójt gminy Wiśniowa Bogumił Pawlak, serdecznie zapraszają na XXII Dożynki Powiatowe, które odbędą się 28 sierpnia przy placu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej.

 

Powiat myślenicki i gmina Wiśniowa zapraszają na Dożynki Powiatowe- te już 28 sierpnia

Kontynuuj czytanie

Powiat myślenicki

Tak po zmianach ma wyglądać budynek nr 1 Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach

Opublikowano

w

Tak po zmianach ma wyglądać budynek nr 1 Zespołu Szkół  im. A. Średniawskiego w Myślenicach
stw
„Przebudowa i rozbudowa budynku nr 1 Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego
w Myślenicach” to inwestycja, która już niebawem ruszy w kolejnej ze szkół prowadzonych przez Powiat Myślenicki.
Pierwszym etapem będzie wykonanie dokumentacji projektowej dot. Projektu przebudowy i rozbudowy budynku zakłada ingerencję w konstrukcję i funkcję istniejącego obiektu, przez co zostanie zapewniony swobodny dostęp dla osób niepełnosprawnych.
 
 Od lat inwestujemy w edukację, inwestujemy w młodzież, która jest naszą przyszłością. Kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy rozbudowę ZSO im. T. Kościuszki w Myślenicach, dziś kolej na ZS im. A. Średniawskiego. Ogromnie się cieszę, że młodzież będzie mogła pobierać naukę w warunkach komfortowych, a edukacja będzie dostępna dla wszystkich- mówił Józef Tomal starosta powiatu myślenickiego
 
Główne wejście do budynku (jak dotychczas) będzie od strony północnej, gdzie zostanie zaprojektowany nowy pion komunikacyjny z klatką schodową i windą. Od strony południowej zostanie zaprojektowany ryzalit powiększający istniejący budynek na wszystkich kondygnacjach łącznie z kondygnacją piwniczną. Pozwoli to na powiększenie kotłowni oraz dwóch szatni.
 
Na parterze przewidziane jest pomieszczenie dla v-ce dyrektora szkoły oraz pomieszczenie księgowości. Na piętrze w dwóch zaprojektowanych pomieszczeniach przewiduje się pokój nauczycielski oraz salę dydaktyczną. Na ostatnim piętrze przewidziano dwie sale dydaktyczne. Wnętrze istniejącego budynku zostanie również dostosowane do obowiązujących przepisów. – tłumaczył dyrektor Jerzy Cachel.
 
Nowoczesne kierunki kształcenia wymagają nowoczesnych przestrzeni, w pełni dostosowanych do potrzeb uczniów. Jestem przekonany, że rozbudowa szkoły znacząco wpłynie na komfort edukacji uczniów – dodał Rafał Kudas wicestarosta myślenicki.
Koszt wykonania dokumentacji projektowej wyniesie ok. 100 tysięcy zł.
 
Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na około 3,5 mln zł.
 
Tak po zmianach ma wyglądać budynek nr 1 Zespołu Szkół  im. A. Średniawskiego w Myślenicach
Inf.: Powiat Myślenicki 

Kontynuuj czytanie

Gmina Dobczyce

II Festiwal Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale w Dobczycach – zgłoszenia do 11 sierpnia 2022

Opublikowano

w

II Festiwal Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale w Dobczycach – zgłoszenia do 11 sierpnia 2022
stw

II Festiwal Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale już 25 września w Dobczycach!

Już po raz drugi, Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal oraz burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce Tomasz Suś zapraszają amatorskie orkiestry dęte, do udziału w II Festiwalu Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale, który odbędzie się 25 września w Dobczycach.

Jak w roku ubiegłym, podczas festiwalu będą mogły zaprezentować się zarówno orkiestry rodzime, oraz orkiestry spoza naszego powiatu. Istotną rzeczą jest, że orkiestry muszą być amatorskimi, a muzycy w niej grający nie mogą być muzykami zawodowymi, zaangażowanymi na sam festiwal. Pierwszeństwo udziału w festiwalu mają orkiestry z terenu naszego Powiatu, a zespoły spoza biorą udział w eliminacjach – poprzez przesłanie linku do nagrania zespołu (nie starsze niż 2 lata).

30.000 złotych w puli nagród.

Każdy z zakwalifikowanych zespołów, które wezmą udział w Festiwalu, otrzyma nagrodę pieniężną za uczestnictwo. W ten sposób Organizatorzy chcą docenić pracę na rzecz promocji dziedzictwa kulturowego naszego kraju. Dodatkowo Jury nagrodzi trzy najlepsze zespoły oraz solistę i najlepszego kapelmistrza zespołu – w tym przypadku na laureatów również czekają nagrody pieniężne. W tym roku dodatkowo podczas festiwalu zostanie wyłoniona Najlepsza Orkiestra Dęta z terenu Powiatu Myślenickiego, która otrzyma nagrodę pieniężną.

Zgłoś się już dziś.  

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i kartą zgłoszeniową dostępną na stronie: https://bit.ly/3J9RVEl. Na zgłoszenia zespołów czekamy tylko do 11 sierpnia 2022 r. Listę zespołów prezentujących się podczas II Festiwalu Orkiestr Dętych Krakowiacy i Górale poznamy do dnia 22 sierpnia 2022 r.

Organizatorem Festiwalu jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Partnerem głównym wydarzenia Gmina i Miasto Dobczyce, a także partnerem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach.

 

 

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

sierpień 2022
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« lip   wrz »

youtube

Najczęściej czytane