fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Przedszkola i żłobek zaopatrzone w oczyszczacze powietrza

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Przedszkola Samorządowe, oddziały przedszkolne przy Szkołach Podstawowych na terenie całej gminy oraz Żłobek Samorządowy w Myślenicach zostały wyposażone w oczyszczacze powietrza.

Całkowity koszt zakupu 35 urządzeń oczyszczających powietrze wyniósł 51 660 zł i został pokryty w całości z budżetu Miasta i Gminy Myślenice. 32 oczyszczacze trafią do gminnych przedszkoli, natomiast Żłobek Samorządowy został wyposażony w trzy urządzenia, po jednym dla każdego oddziału.

– Wszystkie przedszkola i żłobek samorządowy zostały zaopatrzone w oczyszczacze powietrza. Podjąłem decyzję o zakupie tego typu urządzeń w trosce o zdrowie dzieci, które są najbardziej narażone na skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Jestem przekonany, że ten krok w ramach przeciwdziałania następstwom smogu wpłynie pozytywnie na zdrowie i samopoczucie najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice, chroniąc ich nie tylko przed zanieczyszczeniami, ale także przed wirusami. W przyszłości planujemy wyposażyć w takie urządzenia wszystkie oddziały przedszkolne w naszej gminie – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Oczyszczacz marki Warmtec AP Neo to bardzo wydajne urządzenie, które może być stosowane w pomieszczeniach o powierzchni nawet do 100 m². Dwie warstwy filtra HEPA umieszczone w kasecie filtrującej skutecznie oczyszczają powietrze z cząsteczek PM 2,5, grzybów lub bakterii. Oczyszczacz AP Neo jest kompleksowym urządzeniem, które szczególnie dba o zdrowie i komfort życia alergików, astmatyków oraz osób uskarżających się na dolegliwości związane z coraz powszechniejszym zjawiskiem smogu. Oczyszczacz posiada wyświetlacz LCD, który pokazuje skalę zanieczyszczenia powietrza. Poziom smogu mierzony jest dla cząsteczek PM2,5 i wyświetlany na przednim panelu jednym z czterech kolorów, wskazując stan jakości powietrza na bardzo dobry (zielony), dobry (niebieski), akceptowalny (żółty) oraz zły (czerwony).

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Styczeń 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« Gru   Lut »

youtube

Najczęściej czytane