Connect with us

Gmina Pcim

Przenikanie kultur z całego świata na Święcie Kliszczaka

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

PCIM: Święto Kliszczaka czyli Dni Pcimia to dwudniowa impreza kulturalno-rozrywkowa z akcentem sportowym dedykowana całym rodzinom. To wydarzenie promujące to, co w gminie Pcim najcenniejsze: tradycje, folklor szeroko pojętą kulturę regionalną. Tegoroczna edycja była wyjątkowa bowiem mieszkańcy gminy Pcim mieli również niebywałą okazję by poznać kultury z różnych stron świata. To Pcim był jedną ze scen towarzyszących w ramach 6. edycji Małopolskich Międzynarodowych Spotkań z Folklorem.

Na pcimskiej scenie zaprezentowały się m.in. Zespoły z Nowej Zelandii, Rumunii czy Meksyku a także rodzimi artyści i zespoły z Trzebuni i Pcimia. Jeśli kultura i tradycja to również regionalna kuchnia i poczęstunek o który zadbały panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

W ramach XII już Święta Kliszczak odbył się Jubileusz 50-lecia KS Pcimianka Pcim. Ponadto na scenie w oba dni pojawiły się „Gwiazdy Wieczoru i tak pierwszego dnia swój koncert miała Jesika, drugiego Rafał Brzozowski.

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane