Connect with us

Akcje charytatywne

Przez miasto dla Moniki- tak biegli strażacy z PSP Myślenice

Opublikowano

w

PSP Myślenice

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, w ubiegłym tygodniu podjęli charytatywny challenge dla Moniki z Gdowa. W ramach wyzwania, przebiegli kilometr, a po zadaniu nominowali kolejne jednostki, wśród których znalazła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach.

Kim jest Monika ? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Są zdarzenia, których konsekwencje zostają z nami już na zawsze. Odciskają piętno, którego nie sposób się pozbyć. Mam szczęście – żyję. Ale to życie stało się niezwykle trudne, pełne barier i przeszkód. Niektórych, nie do pokonania. 

Ta historia zginęłaby w stosie wielu podobnych. Tuż po ślubie zaczęliśmy z mężem planować przyszłość. Oczekiwanie na to, co przyniesie kolejny dzień było ekscytujące. To fantastyczny moment w życiu. W moim przypadku brutalnie przerwany. Wszystkie marzenia zeszły na dalszy plan. Niektóre odeszły w zapomnienie i pozostało to najważniejsze o zdrowiu i sprawności. 

W jednym momencie ze sprawnej pełnej energii kobiety, stałam się osobą niepełnosprawną. To słowo wciąż mnie przeraża. Wypadek, podczas którego zostałam potrącona przez samochód ciężarowy. Sekunda huku i moment, w którym zdałam sobie sprawę, co właściwie się wydarzyło. 

Kiedy doszłam do siebie, miałam wrażenie, że obudziłam się w koszmarze. W wyniku wypadku straciłam nogę, a wraz z nią możliwość poruszania, sprawność, samodzielność. W jakimś stopniu straciłam szansę na normalne życie. Moja rzeczywistość była pełna aktywności: pracowałam z dziećmi, wspierałam potrzebujące zwierzęta. To, co było moim życiem, nagle i niespodziewanie z niego zniknęło. Chcę wrócić, choć częściowo do rzeczywistości, którą znałam, dać sobie szansę. Marzę o tym, by znów stanąć na nogach. Spróbować znów postawić pierwszy krok. Niestety, spełnienie tego pragnienia ma ogromną cenę – proteza oraz rehabilitacja, to ogromne koszty! Kwota przyprawiająca o zawrót głowy. Niestety, ja i moja rodzina musimy zmierzyć się z tą rzeczywistością, i musimy prosić o pomoc. 

Bo czas ma tu również ogromne znaczenie. Twoja pomoc jest na wagę zdrowia. 

Im szybciej uda mi się zebrać potrzebną kwotę, tym większe szanse na postępy w rehabilitacji. Staję do walki każdego dnia, ale wierzę, że pewnego dnia, osiągnę cel. Proszę, pomóż mi go osiągnąć. Odzyskać nadzieję i energię do działania w walce o lepsze jutro. Jeśli każdy, kto przeczyta moją historię prześle ją dalej, pozna ją wiele osób. Wierzę, że część z was okaże mi wsparcie. 

Takich wypadków nie da się przewidzieć. Mógł się zdarzyć każdemu, ale to ja znalazłam się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie. Wiele oddałabym, żeby akurat tego dnia się spóźnić czy iść inną drogą. Teraz muszę postawić krok w stronę przyszłości i dać sobie szansę na złożenie życia z kawałków.


Inf.: https://www.siepomaga.pl/monika-durak

Video: https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3rANf2CROgdWd41NYsCpuDaQHuK8NDn9UW1WfB2YanQuiZePMuu4lo_jg&v=sC47kJvYmN8&feature=youtu.be

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Akcje charytatywne

Nizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w Myślenicach

Opublikowano

w

Nizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w Myślenicach

 

#PieszoPoZdrowie Karol i Tomek dziś w Myślenicach. Fantastyczne pełne energii spotkanie z ludźmi którzy wiedzą po co idą…
🚶‍♂️🚶‍♂️Kolejny etap ich 50. dniowego marszu po zdrowie Zosi – córki Tomka, która potrzebuje blisko 10.000.000 zł na leczenie, na „najdrojższy lek świata” SMA. Fantastycznie ludzie, z niewyobrażalną misją. Otwórzcie swe serca… Jeszcze dziś są w Myślenicach dalej idą do Wieliczki a potem aż na Hel.
 
Zobaczcie co powiedzieli nam-wam dziś czyli we wtorek 23 sierpnia: https://fb.watch/f4u4YqY0TN/
 
🚶‍♂️🚶‍♂️Jak podkreślili w rozmowie, mają cel 100% zbiórk dinansowej by Zosia była zdrowa, mają na to 50 dni. Mają w sobie radość i entuzjazm choć wiedzą, że sytuacja nie jest wesoła. Tęsknią za swoimi rodzinami, za codziennością ale wiedzą po co idą. Mają co dzień wiele spotkań, pomagają dosłownie wszyscy, celebryci i zwykli ludzie, łączy ich jedno wielkie serca i wrażliwość na ludzkie nieszczęście. Mówią, że ludzie chcą pomagać, wspierają ich noclegami, jedzeniem, zaproszeniami, gadżetami na licytacje (te na stronie fb co dzień o 21:00).
 
Mają najlepszą na świecię nawigację – wiarę, że zbiorą te ogromne środki dla Zosi. Mają  też ogromne serca społeczników myślą o innych dzieciach chorych na SMA w Polsce. Refundacja leku, która zostanie wprowadzona od września w naszym kraju  (Panowie mieli w tym swój udział!!!) niestety nie obejmuje leczenia dzieci na które prowadzona jest już zbiórka, a jest ich bagatela blisko 30!!! SMA najdroższy lek na świecie, szkoda że nie ma refundacji leków dla wszystkich chorych… Więc zbiórka trwa!!!
 
Powodzenia Panowie. Zosi przede wszystkim zdrowia.
 
Opis zbiórki:

Skarbonka akcji charytatywnej Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego po Hel dla Zosi walczącej z SMA.

Wesprzyj 5️⃣0️⃣ dniowy marsz Naszych wojowników zbierających środki na najdroższy lek świata. Bądźmy razem z Nimi w tej drodze. Dla Zosi, dla Naszych bohaterów. Razem możemy więcej, a dobro płynące z nieznanych dłoni mnoży się podwójnie.

#PieszoPoZdrowie linki:

  • Skarbonka „SiePomaga”… otwórzcie serca – wpłacajcie ile możecie:

Skarbonka Pomagacza Karolina Zakrzewska – Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego po Hel dla Zosi walczącej z SMA. | Siepomaga.pl

  • Profil na Facabooku, śledźcie postępy wędrowcó, o 21:00 licytujcie gadżety:

(1) Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego, aż po Hel dla Zosi walczącej z SMA. | Facebook

Dobro wraca.

 

Nizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w MyślenicachNizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w Myślenicach Nizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w Myślenicach Nizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w Myślenicach
Nizwykli wędrowcy Karol i Tomek #PieszoPoZdrowie Zosi – dziś w Myślenicach
 

Kontynuuj czytanie

Akcje charytatywne

Wędrują z Zakopanego na Hel po zdrowie dla Zosi chorej na SMA. Już jutro w Myślenicach

Opublikowano

w

Wędrują z Zakopanego na Hel po zdrowie dla Zosi chorej na SMA. Już jutro w Myślenicach

Dwaj niesamowici Wędrowcy Tomasz Szcześniewski i razem z przyjacielem Karolem Zdrojewskim 19 sierpnia wyruszyli z Zakopanego w pieszą pielgrzymkę po Polsce. Chcą przejść w 50 dni Polskę z Zakopanego na Hel i podczas trasy zebrać pieniądze dla chorej na rdzeniowy zanik mięśni córki Tomka -Zosi. Walka toczy się o najdroższy lek świata – terapię genową wycenioną na 9, 5 mln zł.

W najbliższych dniach będą przechodzić przez Myślenice i prosić o pomoc dla Zosi ❤️🙏 Dziś w deszczowej aurze wyruszyli z Mszany Dolnej jutro tj. 23 sierpnia 2022 roku mają być w Myślenicach.

Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/50dni.

Wędrują z Zakopanego na Hel po zdrowie dla Zosi chorej na SMA. Już jutro w Myślenicach

Zosia bardzo potrzebuje Waszej pomocy. To tak niewiele, a pomoże Nam uratować jej zdrowie. Prosimy o pomoc. 

Niesamowici wędrowcy, niesamowita akcja.

Zobaczcie Wędrowców w Teleexpresie


  

 

Kontynuuj czytanie

Akcje charytatywne

Piknik Charytatywny dla Zosi w Sieprawiu

Opublikowano

w

Piknik Charytatywny dla Zosi w Sieprawiu

20 sierpnia na kompleksie sportowym – Słoneczny Park w Sieprawiu o godzinie 15:00 rozpocznie się Piknik Charytatywny na rzecz Zosi Pająk która walczy o normalne życie. 

Zosi można pomóc na kilka sposobów:
 
💎 Wspierając jej zbiórkę:
 
💎 Licytując/ wystawiając na grupie licytacyjnej
 
💎 Wysyłając SMS o treści 0207274 pod numer 75365
 
Piknik Charytatywny dla Zosi w Sieprawiu

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30   
« sie   paź »

youtube

Najczęściej czytane