Connect with us

Gmina Myślenice

PSP informuje. Pożar na Kazimierza Wielkiego, płonęły samochody i elewacja budynku

Opublikowano

w

PSP informuje. Pożar na Kazimierza Wielkiego, płonęły samochody i elewacja budynku

Przed godziną piątą (4.49) w niedzielny poranek wpłynęło do SKKP PSP w Myślenicach zgłoszenie o pożarze pojazdów i budynku warsztatowego na ul. Kazimierza Wielkiego. Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastępy JRG Myślenice, OSP Myślenice Dolne Przedmieście. Pierwszy Kierujący Działaniem Ratowniczym po przybyciu na miejsce zdarzenia i w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdził potrzebę wezwania dodatkowych sił i środków w celu ugaszenia ognia obejmującego samochody i budynek.

Strażacy odłączyli zasilanie w energię elektryczną, rozwinęli 4 linie gaśnicze piany i podjęli walkę z ogniem usiłując nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru na pozostałe zaparkowane pojazdy i całość obiektu. Na miejsce działań dojechały dodatkowo wezwane samochody OSP Myślenice Zarabie, OSP Myślenice Górne Przedmieście. Akcja gaśnicza objęła  11 samochodów osobowych oraz część elewacji budynku hali warsztatowej. Po ugaszeniu pożaru oddymiono pomieszczenie hali oraz sprawdzono wnętrze miernikiem tlenku węgla (CO) oraz kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia. OSP Myślenice Śródmieście w związku z posiadanym pełnym wyposażeniem ratowniczym pozostawało w stanie gotowości do wyjazdu w przypadku powstania w tym samym czasie innego zdarzenia na terenie gminy Myślenice wymagającego uczestnictwa strażaków.


informacje i zdjęcia: Oficer Prasowy KP PSP Myślenice bryg. Roman Ajchler

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane