Connect with us

Gmina Myślenice

PSP informuje: pożar silosu, w którym przechowywany jest asfalt w Polance

Opublikowano

w

PSP informuje: pożar silosu, w którym przechowywany jest asfalt w Polance

W dniu 2 października o godzinie 5.11 do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze silosu, w którym przechowywany jest asfalt w miejscowości Polanka (strefa przemysłowa Jawornik – Polanka). Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastępy JRG i OSP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i wstępnym rozpoznaniu sytuacji stwierdzono płomienie na górnym poszyciu zbiornika bitumu o pojemności ok. 100 ton surowca. Zabezpieczono i oświetlono teren akcji. W celu likwidacji zagrożenia sprawiono ratowniczy podnośnik hydrauliczny i podano prądy gaśnicze piany i wody. W wyniku prowadzonego ciągłego rozpoznania nie stwierdzono zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia na sąsiednie zbiorniki. W celu dogaszenia pożaru, który objął zewnętrzne ocieplenie rozebrano metalowe poszycie płaszcza zbiornika bitumu oraz przelano i usunięto tlące się materiały izolacyjne. W trakcie działań na bieżąco korzystano z kamery termowizyjnej, którą lokalizowano podwyższoną temperaturę w miejscach wymagających schłodzenia oraz współpracowano z obsługą zakładu. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały zastępy JRG Myślenice GBARt, GCBA, SLRR, SH-25 oraz GBA z OSP Jawornik.

PSP informuje: pożar silosu, w którym przechowywany jest asfalt w Polance PSP informuje: pożar silosu, w którym przechowywany jest asfalt w Polance

 

informacje i zdjęcia: Oficer Prasowy KP PSP Myślenice bryg. Roman Ajchler

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane