Connect with us

Gmina Dobczyce

PSP informuje wypadek w Lubniu, pożar w Dobczycach

Opublikowano

w

PSP informuje wypadek w Lubniu, pożar w Dobczycach

Dzisiejszego poranka w przeciągu 5 minut do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęły dwa zgłoszenia wymagające interwencji straży pożarnej. O godzinie 6.05 dyżurny operacyjny odebrał informację o zderzeniu dwóch samochodów na drodze wojewódzkiej 968 w Lubniu. Zadysponował do działań GBARt z JRG Myślenice oraz OSP Lubień. W miejscowości Lubień zabezpieczono miejsce zdarzenia na drodze, przeprowadzono sorbcje płynów eksploatacyjnych. Utrudnienia w przejeździe trwały ok. 1 godziny. Żadna z osób uczestniczących w zderzeniu nie odniosła obrażeń.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło o godzinie 6.10 z informacją o pożarze budynku mieszkalnego w Dobczycach. Do działań wyruszyły pozostałe dwa zastępy będące w gotowości z JRG oraz uruchomiono syreny w jednostkach OSP Dobczyce, Kornatka, Stojowice, Skrzynka, Brzączowice.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia w miejscowości Dobczyce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar na poddaszu budynku  mieszkalnego. Sprawiono linię gaśniczą i podano prąd wody do wnętrza palącego się obiektu. Roty ratownicze pracowały w aparatach powietrznych wykorzystując posiadany sprzęt służący do lokalizacji ognia w przestrzeniach ukrytych. Po wskazaniu miejsc o podwyższonej temperaturze przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji dachu celem wyeliminowania zarzewi ognia. W celu wykluczenia zagrożenia od gazów pożarowych po zakończonych działaniach gaśniczych skontrolowano pomieszczenia budynku na obecność tlenku węgla nie stwierdzając niebezpieczeństwa.


informacje i zdjęcia: oficer prasowy KP PSP bryg. Roman Ajchler


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał: YouTube

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane