fbpx
Connect with us

Gmina Dobczyce

PSP informuje zdarzenia w Dobczycach i Stróży

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Dobczyce: O godzinie 15.14 w dniu 5 listopada do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze butli propan – butan w miejscowości Dobczyce. Dyżurny operacyjny zadysponował zastępy JRG i OSP. Na miejscu potwierdzono pożar 11 kg butli propan – butan, która zapaliła się w budynku i została wyniesiona na zewnętrzny plac przez użytkownika. Strażacy podali prąd wody w celu ugaszenia ognia i schłodzenia butli oraz zakręcili zawór. Wykorzystano w działaniach kamerę termowizyjną w celu kontroli temperatury butli. W działaniach brały udział jednostki JRG Myślenice, OSP Skrzynka. 

Stróża: W godzinach wieczornych 5 listopada na drodze ekspresowej S7 doszło do zderzenia samochodu osobowego i ciężarowego w miejscowości Stróża. Dyżurny operacyjny SKKP PSP o godzinie 20.08 zadysponował zastępy ratownicze JRG Myślenice, OSP Stróża, OSP Pcim. Na miejscu stwierdzono, iż w wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Działania strażaków polegały na przeprowadzeniu badania urazowego, wykonaniu opatrunków, udzieleniu wsparcia psychicznego rannym, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu rozbitych elementów pojazdów z jezdni. Ratownicy ZRM stwierdzili potrzebę hospitalizacji obu osób, którzy wraz z dwumiesięcznym dzieckiem zostali zabrani z miejsca zdarzenia do szpitala.


mł. bryg. Roman Ajchler

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane