Connect with us

SOS

PSP Myślenice informuje: zderzenie samochodów na drodze powiatowej w miejscowości Jasienica

Opublikowano

w

PSP Myślenice informuje: zderzenie samochodów na drodze powiatowej w miejscowości Jasienica

Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach 13 października o godzinie 15.34 odebrał zgłoszenie o zderzeniu samochodów na drodze powiatowej w miejscowości Jasienica. Do akcji zadysponował zastępy JRG Myślenice, OSP Jasienica, OSP Sułkowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu sytuacji strażacy potwierdzili czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych. W każdym z pojazdów podróżowały po dwie osoby.

Oceniając priorytety ratownicze w pierwszej kolejności z pojazdu ewakuowano pasażerkę, która została przetransportowana na noszach typu deska do Zespołu Ratownictwa Medycznego gdzie wdrożono medyczne procedury ratownicze. Do kierującego mężczyzny wykonano dostęp używając narzędzi hydraulicznych, którymi usunięto bok pojazdu. Osobę ewakuowano i przetransportowano do śmigłowca LPR, dla którego wcześniej zabezpieczono lądowisko.

Dalsze czynności to sorpcja płynów eksploatacyjnych z jezdni oraz usunięcie rozbitych części. Ratownicy medyczni przeprowadzili również diagnostykę pozostałych osób biorących udział w wypadku. Droga powiatowa w związku z działaniami ratowniczymi i prowadzonym dochodzeniem przez funkcjonariuszy Policji była nieprzejezdna ponad 3 godziny.

 


Informacje i foto: PSP Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane