" /> Puchar Polski Juniorów w Sumo. Dębica – 13-14.02.2021 :

Puchar Polski Juniorów w Sumo. Dębica – 13-14.02.2021

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

IMG 20210214 134300

W zawodach, będących drugą eliminacją do tegorocznych Mistrzostw Europy uczestniczyło 106 zawodników z 16 klubów. KS Dalin reprezentował Jan Mastela, który walczył w trzech kategoriach wagowych: do 90 kg, do 100 kg, oraz Open. W każdej z nich wywalczył medale.

W kat. do 90 kg wygrał cztery walki, a w finale przegrał z Mikołajem Mrowińskim z Krotoszyna zajmując drugie miejsce. Nieco gorzej wypadł w pozostałych kategoriach do 100 kg i Open zajmując trzecie miejsca. Na półmetku rywalizacji, po dwóch turniejach rankingowych Janek znajduje się na miejscach premiowanych awansem na ME w dwóch kat. wagowych: do 90 i do 100 kg. Kolejne zawody , również w sumo odbędą się na początku marca w Kwidzyniu. Będą to Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U21, w których wystąpią Jan Mastela i Krzysztof Szpakiewicz.

Na zdjęciach: Jan Mastela na podium kat. do 90 kg, do 100 kg, oraz Open

informacje i zdjęcia: Ryszard Szpakiewicz