Connect with us

Edukacja

Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii- najlepsza w regionie Małopolska Szkoła Gościnności

Opublikowano

w

II LO Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach (11miejsce)
stw

W Polsce jest już prawie 300 szkół średnich, które szlifują zaangażowanie społeczne oraz wspierają rozwój kompetencji proinnowacyjnych uczniów. 19 z nich jest z województwa małopolskiego. Najlepsze w naszym regionie okazało się Liceum Ogólnokształcące Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach, które uplasowało się na 11 miejscu. Najwyższą pozycję wśród krakowskich szkół zajęło V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego, które sklasyfikowano na 15. miejscu. W Rankingu znalazły się także niektóre szkoły z Oświęcimia, Nowego Sącza, Nowego Targu, Bochni i Wieliczki. Nagrody najlepszym szkołom wręczała Minister Rozwoju, Jadwiga Emilewicz, a galę finałową poprowadził Karol Paciorek, popularny polski youtuber.

Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii- najlepsza w regionie Małopolska Szkoła Gościnności

Kolejna Olimpiada Zwolnieni z Teorii za nami i kolejny sukces uczniów Małopolskiej Szkoły Gościnności! 3 Srebrne Wilki, nominacje do złotego, 1 miejsce w Małopolsce i 11 w rankingu szkół z całej Polski. Zwolnieni z Teorii to praktyczna ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia. W tym roku uczniowie Małopolskiej Szkoły Gościnności stworzyli 9 różnych projektów: GreenAlert, Actually I can!, Światło w sobie mam, Działaj sercem 2020, Świat Motyli, Dostrzec Człowieczeństwo, Nie czekaj – Ratuj!, Młodzi Dla Natury, Baby Chemist. Nagrodzone Srebrnym Wilkiem zostały trzy z nich – Dostrzec Człowieczeństwo, Młodzi Dla Natury, i NIE CZEKAJ – RATUJ!, które ponadto walczą o najwyższe wyróżnienie, czyli Złote Wilki. Małopolska Szkoła Gościnności od 5 lat uczestniczy w tej niezwykłej olimpiadzie. Do tej pory uczniowie pod czujnym okiem opiekunów opracowali ponad 50 różnych projektów. Można śmiało stwierdzić, że ZS MSG prezentuje poziom ekspercki z najwyższą liczbą certyfikowanych w ramach ZzT nauczycieli. Co roku pomysłowość uczniów zaskakuje – tylko w tej edycji projekty dotyczyły ekologii, społeczności lokalnej, społeczeństwa obywatelskiego, czy edukacji. Co ciekawe, Dostrzec Człowieczeństwo to projekt prowadzony poraz pierwszy tylko przez chłopców. O każdym z projektów można poczytać na dedykowanych fanpejdżach na FB. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom zaangażowanym w pomoc przy realizowaniu projektów – Krzysztofowi Herodowi, Sławomirowi Maślance, Krzysztofowi Sorockiemu, Celinie Warchał, Szymonowi Przęczkowi, Agnieszce Maciuszek, Annie Sternal, Karinie Chlebdzie i Justynie Piechnik – dziękujemy!– mówi Anna Ambroży, wicedyrektor Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach

Ranking tworzony jest w oparciu o wyniki uczniów w olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, której celem jest, aby każdy młody człowiek w Polsce mógł zrealizować własną akcję społeczną. Uczniowie działając dla innych, zdobywają kompetencje potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak np. umiejętność współpracy, zarządzanie swoim czasem i budżetem, rozwiązywanie problemów, empatia czy wrażliwość społeczna. – Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii wyznacza nowe standardy edukacyjne, ponieważ lista laureatów to szkoły, które nazwałabym najbardziej innowacyjnymi w Polsce. W tym roku w Rankingu znalazło się ich niemal 300. Niech one będą dobrym kompasem dla tych, którzy dziś zastanawiają się, w jakiej szkole chcieliby się znaleźć – mówiła podczas gali Rankingu wicepremier i minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, która wygłosiła przemówienie gratulacyjne oraz laudacje dla pięciu najlepszych szkół.

Dwukrotny wzrost liczby szkół, które znalazły się w tegorocznym Rankingu, nie jest dziełem przypadku. W zeszłym roku Zwolnieni z Teorii zaprosili ponad 300 nauczycieli z całej Polski, by razem z nimi wprowadzali projekty społeczne do swoich szkół. Dzięki temu korzysta na tym nie tylko polska młodzież, ale także sami nauczyciele, jak również szkoły, które stają się placówkami coraz bardziej proinnowacyjnymi i atrakcyjnymi dla uczniów. – Obecność szkoły w rankingu jest potwierdzeniem, że mamy do czynienia z placówką budującą dobrą atmosferę i wsparcie dla samodzielnie myślących uczniów. Każda szkoła zaangażowana w olimpiadę Zwolnieni z Teorii to swoisty think tank i ogród doświadczeń społecznych – mówi Marcin Chruściel, wicedyrektor w V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Inf. Bartosz Łopiński

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Edukacja

Kurier Myślenicki- odcinek 229

Opublikowano

w

Kurier Myślenicki- odcinek 229
stw

Zapraszamy na najnowszy odcinek Kuriera Myślenickiego. W tym wydaniu zawarliśmy informacje na temat: inauguracji w Borzęcie cyklu imprez plenerowych pod nazwą Myślenicka Scena Letnia,  modernizacji trzech dróg rolnych w miejscowościach Głogoczów i Trzemeśnia, wakacyjnych aktywnościach w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, Muzeum Niepodległości w Myślenicach czy na strzelnicy sportowej Sport Myślenice. W Kurierze znajdziecie także relację z Międzynarodowych Zawodów Klubowych w Speed-ballu czy zaproszenie na wyścig kolarski Tour de Pologne, którego peleton przejedzie przez gminę Myślenice. 

 

Kontynuuj czytanie

Edukacja

Szkoła Podstawowa w Kornatce będzie rozbudowana ! W obiekcie będzie 10 sal lekcyjnych oraz 3 sale przedszkolne

Opublikowano

w

Szkoła Podstawowa w Kornatce będzie rozbudowana ! W obiekcie będzie 10 sal lekcyjnych oraz 3 sale przedszkolne
stw

W ramach zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku szkoły podstawowej wraz z rozbudową sali gimnastycznej w Kornatce” zrealizowana zostanie przebudowa części istniejących pomieszczeń, zmodernizowane zostaną instalacje wewnętrzne, a budynek rozbudowany zostanie o 2 pomieszczenia lekcyjne, świetlicę i stołówkę. Rozbudowie ulegnie także sala gimnastyczna oraz dobudowane zostanie zaplecze.

 

 

W efekcie rozbudowy w obiekcie będzie w sumie 8 sal lekcyjnych 25-osobowych, 2 sale 15-osobowe oraz trzy sale przedszkolne. Rozbudowa sali gimnastycznej umożliwi jednoczesne prowadzenie zajęć w dwóch częściach sali rozdzielonych kurtyną. Powierzchnia użytkowa po przebudowie i rozbudowie to ok. 2 tys. m2.

 

Zadanie opiewa na kwotę 8 194 608,61 zł i zostało dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 4 241 500,00 zł.

Kontynuuj czytanie

Edukacja

Muzeum Niepodległości w Myślenicach zaprasza na zajęcia „Zabawy z historią”

Opublikowano

w

Muzeum Niepodległości w Myślenicach zaprasza na zajęcia „Zabawy z historią”
stw

 

12 lipca 2022 w Muzeum Niepodległości w Myślenicach odbyło się kolejne spotkanie z serii „Wakacyjne zabawy z historią.”

Jak czytamy na stronie Muzeum:
„Mimo niesprzyjającej pogody do muzeum przybyły dziesiątki dzieci złaknionych historycznej wiedzy. Tym razem miały okazję zapoznać się z historią myślenickiego Zamczyska, poznały jego tajemnice i legendy oraz dowiedziały się jak wyglądały oblężenia średniowiecznych zamków.
Na koniec każde dziecko stworzyło własnoręcznie makietę Zamczyska, którą mogło zabrać do domu i z dumą zaprezentować swoim rodzicom.”

 
W najbliższy wtorek 19 lipca w ramach „Wakacyjnych zabaw z historią” dzieci będą mogły poznać tajniki życia codziennego średniowiecznych mieszkańców Myślenic.
Nie czekaj. Zadzwoń i zapisz swoje dziecko już dziś. Ilość miejsc ograniczona!
 
Może być komiksem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i tekst „680MYSLENICN MYŚLENIC 1A05 Jarosław Szlachetka zaprasza Muzeum Niepodległości Myślenicach zaprasza dzieci w wieku 6+ na zajęcia z cyklu: Muzeum MYSLENCA ZABAWY HISTORIA LIPIEC- SIERPIEŃ 2022 KAZDY WTOREK 10.00 11.30 5.07 ZABAWACH IROZRYWKACH ŚREDNIOWIECZNYCH 12.07. POCZĄTKI ZAMCZYSK 19.07 CZYM ZAJMOWALI SIĘ MIESZKAŃCY ŚREDNIOWIECZNEGO MIASTA? 26.07. POCZĄTKI RYCERSTWA 2.08 POCZĄTKI MYŚLENIC 9.08. ŚREDNIOWIECZNE MELODIE 16.08 ŚREDNIOWIECZNE TANCE 08 SŁOWIANIE ICH WIERZENIA WSTĘP BEZPŁATNY ZAPISY OBOWIĄZKOWE Tel.12/ 3127140 Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski ramach Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego Patriotyzm Jutra: MUZEUM HISTORII POLSKI PA TRIO gazeta, MYSLENICKA JUTRA PATRONAT MEDIALNY: SEDNO”
 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

sierpień 2022
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« lip   wrz »

youtube

Najczęściej czytane