Connect with us

SOS

Ratunek przyszedł w ostatniej chwili. Myśleniccy policjanci uratowali życie 63-latkowi

Opublikowano

w

policja
Ratunek przyszedł w ostatniej chwili. Myśleniccy policjanci uratowali życie 63-latkowi

Sierżant sztabowy Sławomir Kutryba i sierżant sztabowy Artur Łętocha uratowali 63-latka z gminy Pcim. Podczas interwencji znaleźli go nieprzytomnego, z głową w wodzie. Dzięki podjętej na czas skutecznej resuscytacji poszkodowany odzyskał przytomność i trafił pod opiekę lekarzy.

1 stycznia 2022 roku, o godzinie 12:30 policjanci patrolujący ulice Myślenic dostali zgłoszenie o awanturze domowej w gminie Pcim. Gdy po kilku minutach dotarli na miejsce, w rozmowie z domownikami ustalili, że 63-letni awanturnik, wystraszony przyjazdem mundurowych uciekł z domu. Rodzina sugerowała, że nietrzeźwy mężczyzna prawdopodobnie nie odszedł daleko i zapewne ukrywając się w pobliżu, oczekuje aż policjanci skończą czynności.
Sierżant sztabowy Sławomir Kutryba i sierżant sztabowy Artur Łętocha postanowili poszukać mężczyzny, aby po zakończeniu interwencji i ich odjeździe nie dochodziło do kolejnych awantur. Najpierw sprawdzili okolice domu i pomieszczenia gospodarcze, następnie poszerzyli krąg poszukiwań i przeszukiwali  tereny leśne nieopodal domostwa. Podczas sprawdzania terenu jeden z mundurowych dostrzegł mężczyznę leżącego pod stromym zboczem w potoku. Mężczyzna nie odpowiadał na wezwania, nie ruszał się. Policjanci szybko zbiegli ze skarpy.

Okazało się, że mężczyzna leży z twarzą  zanurzoną w wodzie. Sierżant sztabowy Sławomir Kutryba i sierżant sztabowy Artur Łętocha wyciągnęli go z wody i sprawdzili czynności życiowe. 63-latek nie oddychał. Dodatkowo miał widoczny uraz głowy, liczne ślady krwi i zadrapania. Prawdopodobnie poślizgnął się, stoczył ze zbocza i uderzył głową o twarde podłoże, a wpadając do strumyka, stracił przytomność.

Policjanci od razu przystąpili do akcji ratunkowej wykonując masaż serca, w czasie którego mężczyzna zaczął oddychać. By udrożnić drogi oddechowe, ułożyli go w pozycji bocznej ustalonej. Monitorowali czynności życiowe mężczyzny i zadbali o komfort termiczny do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Kiedy na miejsce przyjechali ratownicy, wspólnymi siłami wydobyli poszkodowanego z trudnego leśnego terenu. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Przytomny 63-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, że w przypadku nagłego zatrzymania krążenia wczesne rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej zwiększa szanse na przeżycie poszkodowanego. Nie bójmy się pomagać.


Informacje: KPP Myślenice

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Inwestycje

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla KP PSP w Myślenicach

Opublikowano

w

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla KP PSP w Myślenicach
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla KP PSP w Myślenicach

Nowy średni wóz bojowy dla jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach.🚒

Jak poinformował nas oficer prasowy KP PSP Myślenice bryg. Roman Ajchler: – Samochód GBARt 3/28 Renault został zakupiony ze środków pozyskanych od: KW PSP Kraków (budżet państwa) 533.718 zł, Urząd Miasta i Gminy Myślenice 220.000 zł , Powiat Myślenicki 100.000 zł Urząd Gminy Sułkowice 30 000 zł, Urząd Gminy Tokarnia 10 000 zł. Łączna wartość środków to 893.718 zł.
Jest to samochód ratowniczo – gaśniczy klasy średniej przygotowany do prowadzenia samodzielnych lub zespołowych działań ratowniczych.
Posiada zbiornik na wodę 3 000 l, zbiornik na środek pianotwórczy 300 l, zabudowaną autopompę o wydajności 2846 l/min, wyciągarkę elektryczną 9.979 kg, pneumatyczny maszt oświetleniowy.
W KP PSP Myślenice został wyposażony w sprzęt ratowniczy zgodnie ze standaryzacją dla tego typu pojazdów. Wprowadzony do podziału bojowego już jest intensywnie eksploatowany w celu pomocy potrzebującym.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla KP PSP w Myślenicach  Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla KP PSP w Myślenicach

informacje: Oficer Prasowy KP PSP Myślenice bryg. Roman Ajchler 

Kontynuuj czytanie

Artykuł Społeczny

„Oddaj kroplę – podaruj życie” – strażacy zapraszają do akcji

Opublikowano

w

„Oddaj kroplę – podaruj życie” – strażacy zapraszają do akcji
„Oddaj kroplę – podaruj życie” – strażacy zapraszają do akcji

„Oddaj kroplę – podaruj życie” – zapraszamy do akcji krwiodawczej strażaków!

Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej druh Waldemar Pachoń oraz burmistrz miasta i gminy Myślenice Jarosław Szlachetka zaprasza strażaków, członków ich rodzin oraz wszystkich chętnych, do udziału w akcji krwiodastwa – Oddaj kroplę, podaruj życie – która odbędzie się 30 stycznia (niedziela) w Oddziale Terenowym Stacji Krwiodawstwa w myślenickim szpitalu.

Start akcji od godziny 8.00. Mając na względzie obecne niedobory krwi w naszym kraju zaangażujmy się do akcji i po raz kolejny pomóżmy potrzebującym!

 

 

Kontynuuj czytanie

Akcje charytatywne

Memoriał im. Stacha Cichonia zbliża się wielkimi krokami – zostań sponsorem, przekaż fanty!

Opublikowano

w

Memoriał im. Stacha Cichonia zbliża się wielkimi krokami – zostań sponsorem, przekaż fanty!

Memoriał im. Stacha Cichonia – finał imprezy charytatywnej  nadchodzi dużymi krokami. Jeśli i Ty chcesz stać się jego częścią, tym samym chcesz pomóc Kubie Starzakowi, przekaż gadżety na loterię fantową / licytację.

We współpracy z Fundacja Owocna oraz Centrum Usług Społecznych w Myślenicach informujemy, że fanty można zostawić w placówce CUS przy ul. Rynek 27 – Centrum Aktywności Społecznej. Mogą to być książki, maskotki, vouchery lub inne rzeczy, pełnowartościowe produkty które inni zechcą wylicytować. 🧸🛍🛒

Memoriał im. Stacha Cichonia zbliża się wielkimi krokami – zostań sponsorem, przekaż fanty!
Twoja firma chce być jednym z sponsorów wspierających tegoroczny Memoriał?

Do kontaktu zapraszają organizatorzy Memoriału tel.  501 252 618.

Może być czarno-białym zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym napój, zbiornik wodny i tekst

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

styczeń 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« gru   lut »

youtube

Najczęściej czytane