Connect with us

Gmina Sułkowice

Recital Fortepianowy w Sułkowicach już za nami!

Opublikowano

w

Recital Fortepianowy w Sułkowicach już za nami!

Na zakończenie wakacji zaproszeni goście, mieszkańcy Gminy Sułkowice, zgromadzeni w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułkowicach mogli posłuchać muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu Mateusza Krzyżowskiego, który reprezentować będzie Polskę podczas tegorocznego Konkursu Chopinowskiego.

Program Koncertu: Ballada g-moll op.23, Etiuda es-moll op.10 nr 6, Etiuda Es-dur op.10 nr 11, Mazurek C-dur op.56 nr 2, Nokturn c-moll op.48 nr 1, Etiuda a-moll op.25 nr 11, Preludium Des-dur op.28 nr 15, Preludium b-moll op.28 nr 16, Nokturn fis-moll op.48 nr 2, Preludium fis-moll op.28 nr 8, Preludium H-dur op.28 nr 11, Preludium gis-moll op.28 nr 12, Scherzo b-moll op.31. Utwory w wykonaniu młodego, naszego Artysty (Jego dziadek pochodził z Sułkowic) cieszyły się dużym zainteresowaniem czego dowodem wielokrotny aplauz na stojąco. Cały Recital prowadził wyjątkowy wielbiciel muzyki Chopina prof. Adam Wibrowski. Recital odbył się w ramach Festiwalu Piano Summer Muzeum Książąt Czartoryskich.
Swoją obecnością zaszczycili Burmistrz Gminy Sułkowice Pan Artur Grabczyk, który objął patronat honorowy nad Koncertem, Pani Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Sułkowicach Pani Izabela Starowicz, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sułkowicach Pani Małgorzata Dzidek, Instruktor Zespołu Pieśni i Tańca Elegia Stanisław Judasz, Instruktor Chóru Apassionata Maciej Gawron, Ksiądz Proboszcz Parafii z Rudnika Marian Błaszczyk.
Ksiądz Proboszcz Edward Antolak podziękował Panu Mateuszowi i życzył sukcesów podczas tegorocznego Konkursu Chopinowskiego.

Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie ufundowało 10 zaproszeń dla Organizatorów.
Organizatorzy: Ksiądz Proboszcz Parafii NSPJ w Sułkowicach, Starostwo Powiatowe na czele z Panem Starostą Powiatu Myślenickiego Józefem Tomalem, Silesia Center Kęty, Sułkowicki Ośrodek Kultury.
Dziękujemy Panu kierowcy za dostarczenie Fortepianu oraz Panu stroicielowi za przygotowanie instrumentu do Koncertu. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji Recitalu. Mamy nadzieję, że to początek spotkań mieszkańców z tak piękną muzyką w gminie Sułkowice.

 

Recital Fortepianowy w Sułkowicach już za nami! Recital Fortepianowy w Sułkowicach już za nami! Recital Fortepianowy w Sułkowicach już za nami! Recital Fortepianowy w Sułkowicach już za nami! Recital Fortepianowy w Sułkowicach już za nami! Recital Fortepianowy w Sułkowicach już za nami! Recital Fortepianowy w Sułkowicach już za nami! Recital Fortepianowy w Sułkowicach już za nami!

 

informacje zdjęcia: Sułkowicki Ośrodek Kultury

 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane