Connect with us

Gmina Myślenice

Respekt Myślenice – podsumowanie sezonu 2020/21

Opublikowano

w

Respekt Myślenice – podsumowanie sezonu 2020/21
Respekt Myślenice – podsumowanie sezonu 2020/21
Respekt Myślenice – podsumowanie sezonu 2020/21

Dziewczęta w sezonie 2020/21 rozgrywały mecze w czterech grupach zawodniczych: seniorki, juniorki, młodziczki o orliczki. Cieszy fakt, że jest bardzo duże zainteresowanie zajęciami z piłki nożnej wśród dziewcząt. Niewątpliwie największy sukces odniosły seniorki zdobywając awans do Ekstraligi futsalu – jest to najwyższy poziom rozgrywkowy. W rozgrywkach pierwszej ligi futsalu zespół wygrał wszystkie spotkania.

Respekt Myślenice – podsumowanie sezonu 2020/21

Jeśli chodzi o rozgrywki na trawie dziewczęta zajęły drugie miejsce w tabeli tracąc do lidera tylko 3 punkty. W zawodach drugiej lidze piłki nożnej kobiet dziewczęta odniosły 18 zwycięstw, jeden remis i 5 porażek. Zespól zdobył 76 bramek a stracił 18 (w domu 37:8 natomiast na wyjeździe 39:10). Przedstawiony bilans świadczy o tym, że dziewczęta grały podobnie zarówno u siebie jako gospodynie, jak również na wyjeździe. Zuzanny Węglarz zdobyła 18 bramek, tym samym zajęła ósme miejsce wśród najlepszych strzelczyń w II Lidze Piłki Nożnej Kobiet gr. Wschodnia. W zespole seniorek w tym roku debiut miały zawodniczki grające do tej pory w grupie juniorek.

Dodatkowo warto wspomnieć o rozgrywkach Pucharu Polski wysokie osiągnięcia zawodniczki zdobyły zarówno w futsalu, jak i na trawie. W futsalu zespól odpadł w ¼ PP – czyli dziewczęta zameldowały się pośród ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Zanim do ćwierćfinałów pucharu doszły wygrały z Wierzbowianką Wierzbno oraz AZS Uniwersytet Jagielloński (oba zespoły ekstra ligowe) i po przegranej z AZS UEK Słomniczanka Słomniki obecny wice Mistrz Polski. Na trawie dziewczęta odpadły w 1/8 PP – przegrywając 2:1 z drużyną Sportis KKP Bydgoszcz (drużyna ekstra ligowa).

Sezon 2020/21 piłkarsko należy uznać za udany, zrealizowane zostały postawione cele z czego zarówno Zawodniczki, jak i działacze są zadowoleni. Obecnie jest okres roztrenowania, po którym nastąpi przerwa i od 5 lipca rozpocznie się okres przygotowawczy.

Podsumowanie sezonu przez Trenera Przemysława Senderskiego:

senderski trener

Kończymy sezon na drugim miejscu w tabeli ze stratą trzech punktów do Ząbkovi. Patrząc na ten sezon to był on na pewno bardzo ciężki ze względu na ilość rozgrywanych meczy. Łączyliśmy rozgrywki na trawie z rozgrywkami futsalu grając mecze w soboty i niedziele wiec był to duży wysiłek dla dziewczyn. W Futsalu zrobiliśmy kapitalny wynik awansując do Ekstraligi futsalu, wygrywając ligę i później final four. W Pucharze Polski w Futsalu też sporo namieszaliśmy, gdzie odpadliśmy dopiero w meczu z UEK Kraków przed samymi finałami eliminując wcześniej zespół ekstraligi UJ Kraków. W przyszłym sezonie czekają nas bardzo fajne mecze gdzie będziemy mogli mierzyć się z topowymi drużynami futsalowymi kobiet.

Patrząc na rozgrywki na trawie to na pewno mamy spory niedosyt, rozpoczynając tą rundę ze stratą sześciu punktów do lidera chcieliśmy odrobić tą stratę i w połowie nam się to udało. Szkoda na pewno meczy, w których prowadziliśmy tak jak z Białymstokiem i Kielcami nie utrzymując odpowiedniej koncentracji te mecze kończyły się remisem lub porażką, łącznie straciliśmy w nich pięć punktów. Musi to być nauka dla nas żeby w przyszłości takie mecze się nie zdarzały bo ma to duży wpływ na końcowy wynik. Łącznie strzeliliśmy 76 goli tracąc 18 co daje nam w ataku ponad 3 bramki na mecz, w obronie mniej niż jeden gol stracony. Mamy w dalszym ciągu spore rezerwy do wydobycia.

Mnie jako Trenera cieszy to, że dziewczyny w coraz większy sposób rozumieją grę, umieją same zareagować na sytuacje, które mają miejsce na boisku i podejmować dobre i trafne decyzje, bo przykładamy do tego podczas treningów duża uwagę. Podsumowując jestem zadowolony z pracy jaką dziewczyny włożyły w ten sezon, musiały się mierzyć z ogromnym wysiłkiem fizycznym, ale i psychicznym. Mogą dalej się rozwijać i piąć w górę, ale do tego dalej potrzebna jest ciężka i systematyczna praca. Dziękuje każdej zawodniczce za wykonaną pracę i zostawione zdrowie na boisku. Kierownikowi, Prezesowi, Magdzie, Krzyśkowi za prace z bramkarkami, fizjoterapeucie Kubie i Kamili, która była obecna na każdym meczu mimo kontuzji i pomagała dziewczynom. Wszyscy, którzy pomagali w tej rundzie dołożyli coś od siebie żebyśmy mogli dalej się rozwijać. Wykonaliśmy dobrą prace, ale patrzymy już w przyszłość, przed drużyną zasłużony odpoczynek a później powrót ze zdwojoną siłą do ciężkiej pracy.

Niestety w sezonie 2020/21 trzy zawodniczki doznały poważnych kontuzji Kamila Topa – kluczowa zawodniczka zespołu doznała urazu kolana, Iza Dochniak zawodniczka juniorek, której kontuzja nie pozwoliła na debiut w grupie seniorek również doznała kontuzji kolana. Obie zawodniczki są już po operacjach. Milenka Hajduk debiutująca w rozgrywkach seniorek doznała poważnego złamania obojczyka podczas meczu w grupie Tramkarz – obecnie ważą się losy czy będzie konieczna operacja. Niestety bardzo dużo w zespole było mniej drastycznych kontuzji. Wszyscy liczą na szybki powrót wszystkich kontuzjowanych zawodniczek do zdrowia.

Udział w rozgrywkach wszystkich grup zawodniczych nie był by możliwy bez wsparcia finansowego – od trzech lat Sponsorem Głównym LKS Respekt Myślenice jest PKN ORLEN. Dodatkowo klub wspiera: Urząd Miasta i Gminy Myślenice; Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu; Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego; MTB GROUP oraz Rodzice.

informacje i zdjęcia: Respekt Myślenice


Jeśli szukasz bieżących informacji z naszego regionu subskrybuj nasz kanał. YouTube

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Myślenice

Dzieci powiedzą co wiedzą ! O Świętym Mikołaju :)

Opublikowano

w

studio mikołajki
Dzieci powiedzą co wiedzą ! O Świętym  Mikołaju :)
Dzieci powiedzą co wiedzą ! O Świętym  Mikołaju :)

MYŚLENICE: Trochę dawno, dawno temu,  nasze magiczne  mikołajkowe studio telewizyjne odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8, aby podzielić się z nami tym, co myślą o Świętym Mikołaju, na jakie prezenty czekają i co przygotowały na przyjście Świętego. 

 

MATERIAŁ ARCHIWALNY MYŚLENICE ITV – 2019 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Mikołaj na sportowo czyli kolejna odsłona mikołajkowego Turnieju Respekt Cup

Opublikowano

w

Mikołaj na sportowo czyli  kolejna odsłona mikołajkowego Turnieju Respekt Cup
Mikołaj na sportowo czyli  kolejna odsłona mikołajkowego Turnieju Respekt Cup
Mikołaj na sportowo czyli  kolejna odsłona mikołajkowego Turnieju Respekt Cup

Realizowany pod pod patronatem honorowym burmistrza MiG Myślenice Jarosława Szlachetki, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach realizacji zadania „Sport Wszystkich Dzieci w 2022″w Myślenicach odbył się mikołajkowy turniej, organizowany przez Klub Sportowy Respekt Myślenice. W turnieju wzięły udział dwie grupy wiekowe: orliczki i seniorki (juniorki). 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy uczestnikom, którzy bardzo ciepło przyjęli nasze zaproszenie, a byli to:
ORLICZKI
Radziszowianka Radziszów – żeńska sekcja piłki nożnejBeata Jewiarz i Ewelina Prokop;
KS Podgórze Kraków – KobietyRenata Tokarz i Kamila Trojan;
Akademia Młodych JagiellonekJacek Cwik
 WOMEN LKS Skawa JaroszowiceFrans Sarapat
i gospodynie
 Respekt Myślenice czarny – Zuzia Węglarz
 Respekt Myślenice żółty – Maryśka Dziadkowiec
Seniorki:

Uran ŁukowicaDawid Hejmej
Akademia Piłkarska Szaflary – Marcin Czajkowski
 Respekt MyślenicePrzemek Senderski

W grupie Orliczek graliśmy bez klasyfikacji, niemniej jednak na boisku dominowała drużyna Akademia Młodych Jagiellonek. Jednak wszystkie dziewczynki grały wybornie, konstruowały piękne akcje, które były zakończone pięknymi golami. Cieszy duża frekwencja zarówno wśród zawodniczek, jak i kibiców, nasza hala w obiekcie Sport Myślenice była pięknie wypełniona- mówi Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec.


W grupie seniorek rozegrany został trójmecz, w którym najlepsze okazały się dziewczęta z:
👉 Uran Łukowica
👉 Akademia Piłkarska Szaflary
👉 Respekt Myślenice– był bardzo gościnny

Wszystkie zawodniczki i trenerzy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczył wiceburmistrz miasta i gminy Myślenice Mateusz Suder – bardzo dziękujemy za obecność oraz prezes Jan Dziadkowiec z kapitanem pierwszego zespołu Karoliną Topą.
Opiekę medyczną zapewniła
Kamila Topa. Organizacją zajęły się zawodniczki za co im Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec – Koordynator realizowanych projektów serdecznie dziękuje. Za zdjęcia dziękujemy Wilk w Górach
Łukasz Stryszowski– dodaje Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec

 

Galeria zdjęć dostępna tutaj:

ORLICZKI:

https://photos.google.com/share/AF1QipMKcN9xjPVJ2slMPKhpmLmJXs0MkAkYlZvdz-fijqe-HXw8vWs7XOg4Yu0rsrfdQQ?fbclid=IwAR14h4N9bXFDOy1HrtDDvXDtoI_mloYKx3IisJZ3UQ1b0FqY2adr2Rde9mo&key=aWFDd0I1SE1JMDZ2RU9DUzVEb19GRng5MnhpTHJn

SENIORKI

https://photos.google.com/share/AF1QipNg1HtYnhz_g-5Ifpy8dZCB9_fJrfUwbbhTKRBvh8ovQ7hX6eZ2GqwtioeaCqiAKQ?fbclid=IwAR2SxZKkM-GJYQVD-_lqRQWvE2o0zAtV_VTeQd7lPsxsdPeHncy9g1VlrUY&key=dkFIaXlKb0pxc3ozbTFmelZsYkhfNWxPRXd6c2pn

 


Informacje: Respekt Myślenice  

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Kolejne medale zawodników Sumo KS Dalin Myślenice na ogólnopolskich turniejach

Opublikowano

w

Kolejne medale zawodników Sumo KS Dalin Myślenice na ogólnopolskich turniejach
Kolejne medale zawodników Sumo KS Dalin Myślenice na ogólnopolskich turniejach
Kolejne medale zawodników Sumo KS Dalin Myślenice na ogólnopolskich turniejach

W weekend odbyły się w Krotoszynie dwa turnieje ogólnopolskie w Sumo. Były to: Puchar Polski Juniorów i Seniorów, który był równocześnie pierwszą eliminacją do przyszłorocznych Mistrzostw Europy oraz Turniej Mikołajkowy Dzieci I Młodzieży. Podobnie jak kilka tygodni temu w Sobótce, nasi zawodnicy zdobyli pięć medali: tym razem cztery srebrne i jeden brązowy. Także w tych zawodach nie udało się wywalczyć złotych medali. W zawodach uczestniczyło łącznie 359 zawodników – z tego 178 w zawodach pucharowych i 181 w grupie dzieci.

Kolejne medale zawodników Sumo KS Dalin Myślenice na ogólnopolskich turniejach

W grupie dzieci walczący w kat. wagowej do 24 kg Aleksandra Tomera, do 28 kg Malwina Niemiec i Jakub Tomera w kat. wagowej do 30 kg wywalczyli srebrne medale. Wszyscy wygrali po dwie walki i po jednej przegrali w finałach.

Jak zwykle nie zawiódł Jan Mastela, który walczył w dwóch kategoriach wagowych w grupie Juniorów i w kat. wagowej do 85 kg w grupie Seniorów. Łącznie Janek wygrał osiem walk i zdobył dwa medale: srebrny i brązowy. W kat. do 85 kg w grupie Juniorów w półfinale przegrał z Dawidem Kurasiem z Lubziny, a podczas walki o brązowy medal pokonał Marcina Choroszuchę z Białegostoku. Z kolei w kat. do 92 kg w półfinale pokonał Rafała Butyńskiego z Ełku, a w finale przegrał z Dawidem Kurasiem. W grupie Seniorów w półfinale przegrał z Maksymem Tsybulakiem z Krotoszyna, a następnie o brąz z Łukaszem Noworolem z Zamościa i zajął piąte miejsce.

Również drugi z naszych zawodników, występujący w grupie seniorów Jarosław Niemiec zajął piąte miejsce w kat. do 92 kg. W eliminacjach pokonał Macieja Kota z Wrocławia, w półfinale przegrał z Patrykiem Sworą, a następnie z Maksymem Tsybulniakiem – obaj z Krotoszyna. Dzięki swojej postawie Jarek poprawił swój wynik z poprzednich zawodów, na których zajął siódme miejsce.

Janek Mastela wykonał plan minimum zdobywając punkty rankingowe do Mistrzostw Europy Juniorów. W kat. do 85 kg zajmuje trzecie miejsce, a w kat. do 92 kg drugie miejsce z dorobkiem 2 punktów. Kolejne zawody rankingowe odbędą się w lutym 2023 w Ełku, a następnie Mistrzostwa Polski w Pyrzycach.

 

Przypominamy, że w najbliższą sobotę 10 grudnia na Sali Sportów Walki odbędzie się doroczny Memoriał Zapaśniczy Władysław Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka pod Honorowym Patronatem Burmistrza Jarosława Szlachetki, podczas którego będzie można zobaczyć zmagania naszych zawodników. Uroczyste otwarcie o godz. 11:00.

Kolejne medale zawodników Sumo KS Dalin Myślenice na ogólnopolskich turniejach

 

 

 

 


Informacje i zdjęcia: KS Dalin Sumo Myślenice 

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

grudzień 2022
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« lis   sty »

youtube

Najczęściej czytane