Connect with us

Gmina Dobczyce

Roman Ajchler: doszło do zalania ok. 40 budynków; usuwano z dróg naniesiony żwir, ziemię, udrażniano przepusty

Opublikowano

w

Roman Ajchler: doszło do zalania ok. 40 budynków; usuwano z dróg naniesiony żwir, ziemię, udrażniano przepusty

Mieszkańcy powiatu myślenickiego, nie zdążyli odetchnąć po lipcowych nawałnicach, a dzisiejszej nocy znów musieli się zmierzyć ze strachem przed kolejną powodzią. W czwartek w godzinach wieczornych w związku z ulewnymi deszczami gminy ogłosiły pogotowie przeciwpowodziowe. Najwięcej zgłoszeń z prośbą o interwencje wpłynęło do Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach z gminy Myślenice, gminy Dobczyce i gminy Wiśniowa.

Intensywne działania 5 sierpnia. rozpoczęły się po godzinie 19.00 kiedy to w wyniku opadów deszczu zaczęły wylewać lokalne cieki, a woda nie była w stanie pomieścić się w kanalizacji burzowej i przydrożnych rowach co skutkowało zalewaniem posesji. Do służby ściągnięto dodatkowych funkcjonariuszy. Działania strażaków PSP i OSP polegały na workowaniu piasku i rozwożeniu go w zagrożone rejony, wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń. Odnotowano około 120 zgłoszeń z prośbą o interwencję. Wpływały one z całego powiatu ale w głównej mierze z gmin Myślenice, Dobczyce i Wiśniowa. Mniejsza intensywność opadów deszczu na szczęście nie spowodowała zagrożenia jakie miało miejsce na tych terenach 3 tygodnie temu, ale i tak według zebranego materiału na godziny poranne doszło do podtopienia, zalania ok. 40 budynków; usuwano z dróg naniesiony żwir, ziemię, udrażniano przepusty – 10; usuwano powalone na drogi drzewa – 2. Do działań zaangażowano 50 jednostek i ok. 250 strażaków. Zanikające opady umożliwiły opanowanie sytuacji ratowniczej na terenie powiatu– mówi bryg. Roman Ajchler, oficer prasowy KP PSP Myślenice

Poziom rzeki Raby godzina 7:20 06 sierpień 2021 godzina 8:20

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane