Connect with us

Bez kategorii

Rozpoczęła się obowiązkowa kwalifikacja wojskowa 2016

Opublikowano

w

DOMYSLNE

Z dniem 1 lutego ruszyła w całym kraju kwalifikacja wojskowa, której procedurą zostanie objętych około 240 tysięcy osób. W powiecie myślenickim, do 11 marca 2016 roku przebadanych zostanie 830 osób z rocznika 1997, oraz 50 osób urodzonych przed 1997 rokiem. Mężczyźni i kobiety, których dotyczy kwalifikacja zobowiązani są do wstawienia się w określonym terminie i miejscu przed powiatową komisją lekarską, wojskowym komendantem uzupełnień, oraz przedstawicielem wójta i burmistrza. W przypadku naszego powiatu kwalifikacja wojskowa odbywa się pod przewodnictwem lek. med. Andrzeja Homendy, oraz lek. med. Andrzeja Cyganka.

Osoby, które zostały wezwane po raz pierwszy powinny zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, dokumentację medyczną, aktualną fotografię o wymiarach 3×4 cm bez nakrycia głowy a także dokumenty potwierdzające wykształcenie, lub zaświadczenie o kontynuacji nauki.

Badania przeprowadzane są w celu określenia kategorii do czynnej służby wojskowej.

kategoria A- orzeczenie o zdolności do czynnej służby wojskowej

kategoria B-orzeczenie o czasowej niezdolności do służby wojskowej przez okres do 24 miesięcy

kategoria D-orzeczenie o niezdolności do służby wojskowej w czasie pokoju

kategoria E-orzeczenie o niezdolności do służby wojskowej zarówno w czasie pokoju, jak i w czasie mobilizacji wojennej.

 

W sytuacji kiedy komisja lekarska nie jest w stanie określić stopnia zdolności do służby wojskowej, może skierować daną osobę na specjalistyczne badania lub obserwację szpitalną. Obowiązek wstawienia się przed komisją może również zostać przeniesiony na inny dzień, jednak w takim wypadku należy niezwłocznie poinformować wójta/burmistrza/prezydenta miasta o przyczynach, które nie pozwalają na wykonanie badań w przewidzianym terminie.

Obowiązek kwalifikacji wojskowej został wprowadzony po zawieszeniu obowiązkowej służby wojskowej i przejściu na armię zawodową.

 

 

Opracowanie:Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Źródło:Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Starostwo Powiatowe w Myślenicach

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Pcim. Samorządowcy spotkali się z Piotrem Uścińskim wiceministrem Rozwoju i Technologii

Opublikowano

w

Pcim. Samorządowcy spotkali się z Piotrem Uścińskim wiceministrem Rozwoju i Technologii

W poniedziałek 16 maja w powiecie myślenickim gościł wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński. Jednym z elementów wizyty, było spotkanie z samorządowcami ziemi myślenickiej, podczas którego rozmawiano na temat różnych aspektów reformy planowania przestrzennego. Gospodarzem spotkania była gmina Pcim, natomiast wiceminister przyjechał na zaproszenie posła Władysława Kurowskiego.

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski

Opublikowano

w

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski

Zmarł Józef Leśniak – I Wicewojewoda Małopolski.

To dla nas wszystkich ogromna strata. Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Józefa Leśniaka – I Wicewojewody Małopolskiego. Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim jako I Wicewojewoda Małopolski. Zawsze służył mi radą i wsparciem. Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi- poinformował wojewoda Małopolski Łukasz Kmita

 

 


Źródło: Biuro Wojewody Małopolskiego

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

Uwaga – zmiana organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu. We wtorek 19.04.2022!!!

Opublikowano

w

Uwaga – zmiana organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu. We wtorek 19.04.2022!!!

Gmina Pcim informuje o zmianie organizacji ruchu na rondzie w Pcimiu w  dniu 19 kwietnia 2022 roku we wtorek od godziny 10:00.  Wyłączone zostaną z ruchu łącznice węzłowe relacji Kraków/Myślenice➡️Pcim oraz Pcim➡️Chyżne.

Prosimy o zachowanie ostrożności!!!

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

maj 2022
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« kw.   cze »

youtube

Najczęściej czytane