Gmina Myślenice

Roztańczyli Myślenice a nawet Kraków. Teraz pora na koncerty główne Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem

Opublikowano

w

Ponad 250 artystów z 8 krajów świata gości na 8. Międzynarodowych Małopolskich Spotkaniach z  Folklorem. W zasadzie już od 11 lipca grupy czynnie biorą udział w życiu społecznym i kulturalnym Myślenic integrując się w znakomity sposób z mieszkańcami. Nie będzie w tym nic przesady, pisząc że zespoły roztańczyły i rozśpiewały Myślenice. Nie tylko jednak Myślenice. Festiwal ze swoją energią zagościł także na scenie towarzyszącej zlokalizowanej przy Galerii Krakowskiej.

Występ Zespołu z Meksyku w Małopolskiej Szkole Gościnności:

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Dzieci powiedzą co wiedzą ! O Świętym Mikołaju :)

w

studio mikołajki
Dzieci powiedzą co wiedzą ! O Świętym  Mikołaju :)

MYŚLENICE: Trochę dawno, dawno temu,  nasze magiczne  mikołajkowe studio telewizyjne odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8, aby podzielić się z nami tym, co myślą o Świętym Mikołaju, na jakie prezenty czekają i co przygotowały na przyjście Świętego.

MATERIAŁ ARCHIWALNY MYŚLENICE ITV – 2019

Kontynuuj czytanie

Mikołaj na sportowo czyli kolejna odsłona mikołajkowego Turnieju Respekt Cup

w

Mikołaj na sportowo czyli  kolejna odsłona mikołajkowego Turnieju Respekt Cup

Realizowany pod pod patronatem honorowym burmistrza MiG Myślenice Jarosława Szlachetki, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach realizacji zadania „Sport Wszystkich Dzieci w 2022″w Myślenicach odbył się mikołajkowy turniej, organizowany przez Klub Sportowy Respekt Myślenice. W turnieju wzięły udział dwie grupy wiekowe: orliczki i seniorki (juniorki).

Bardzo serdecznie dziękujemy uczestnikom, którzy bardzo ciepło przyjęli nasze zaproszenie, a byli to:
ORLICZKI
Radziszowianka Radziszów – żeńska sekcja piłki nożnejBeata Jewiarz i Ewelina Prokop;

Respekt MyślenicePrzemek Senderski

W grupie Orliczek graliśmy bez klasyfikacji, niemniej jednak na boisku dominowała drużyna Akademia Młodych Jagiellonek. Jednak wszystkie dziewczynki grały wybornie, konstruowały piękne akcje, które były zakończone pięknymi golami. Cieszy duża frekwencja zarówno wśród zawodniczek, jak i kibiców, nasza hala w obiekcie Sport Myślenice była pięknie wypełniona- mówi Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec.

W grupie seniorek rozegrany został trójmecz, w którym najlepsze okazały się dziewczęta z:
👉 Uran Łukowica
👉 Akademia Piłkarska Szaflary
👉 Respekt Myślenice– był bardzo gościnny

Wszystkie zawodniczki i trenerzy otrzymali pamiątkowe medale, które wręczył wiceburmistrz miasta i gminy Myślenice Mateusz Suder – bardzo dziękujemy za obecność oraz prezes Jan Dziadkowiec z kapitanem pierwszego zespołu Karoliną Topą.
Opiekę medyczną zapewniła
Kamila Topa. Organizacją zajęły się zawodniczki za co im Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec – Koordynator realizowanych projektów serdecznie dziękuje. Za zdjęcia dziękujemy Wilk w Górach
Łukasz Stryszowski– dodaje Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec

ORLICZKI:

SENIORKI

Informacje: Respekt Myślenice

Kolejne medale zawodników Sumo KS Dalin Myślenice na ogólnopolskich turniejach

w

W weekend odbyły się w Krotoszynie dwa turnieje ogólnopolskie w Sumo. Były to: Puchar Polski Juniorów i Seniorów, który był równocześnie pierwszą eliminacją do przyszłorocznych Mistrzostw Europy oraz Turniej Mikołajkowy Dzieci I Młodzieży. Podobnie jak kilka tygodni temu w Sobótce, nasi zawodnicy zdobyli pięć medali: tym razem cztery srebrne i jeden brązowy. Także w tych zawodach nie udało się wywalczyć złotych medali. W zawodach uczestniczyło łącznie 359 zawodników – z tego 178 w zawodach pucharowych i 181 w grupie dzieci.

W grupie dzieci walczący w kat. wagowej do 24 kg Aleksandra Tomera, do 28 kg Malwina Niemiec i Jakub Tomera w kat. wagowej do 30 kg wywalczyli srebrne medale. Wszyscy wygrali po dwie walki i po jednej przegrali w finałach.

Jak zwykle nie zawiódł Jan Mastela, który walczył w dwóch kategoriach wagowych w grupie Juniorów i w kat. wagowej do 85 kg w grupie Seniorów. Łącznie Janek wygrał osiem walk i zdobył dwa medale: srebrny i brązowy. W kat. do 85 kg w grupie Juniorów w półfinale przegrał z Dawidem Kurasiem z Lubziny, a podczas walki o brązowy medal pokonał Marcina Choroszuchę z Białegostoku. Z kolei w kat. do 92 kg w półfinale pokonał Rafała Butyńskiego z Ełku, a w finale przegrał z Dawidem Kurasiem. W grupie Seniorów w półfinale przegrał z Maksymem Tsybulakiem z Krotoszyna, a następnie o brąz z Łukaszem Noworolem z Zamościa i zajął piąte miejsce.

Również drugi z naszych zawodników, występujący w grupie seniorów Jarosław Niemiec zajął piąte miejsce w kat. do 92 kg. W eliminacjach pokonał Macieja Kota z Wrocławia, w półfinale przegrał z Patrykiem Sworą, a następnie z Maksymem Tsybulniakiem – obaj z Krotoszyna. Dzięki swojej postawie Jarek poprawił swój wynik z poprzednich zawodów, na których zajął siódme miejsce.

Janek Mastela wykonał plan minimum zdobywając punkty rankingowe do Mistrzostw Europy Juniorów. W kat. do 85 kg zajmuje trzecie miejsce, a w kat. do 92 kg drugie miejsce z dorobkiem 2 punktów. Kolejne zawody rankingowe odbędą się w lutym 2023 w Ełku, a następnie Mistrzostwa Polski w Pyrzycach.

Przypominamy, że w najbliższą sobotę 10 grudnia na Sali Sportów Walki odbędzie się doroczny Memoriał Zapaśniczy Władysław Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka pod Honorowym Patronatem Burmistrza Jarosława Szlachetki, podczas którego będzie można zobaczyć zmagania naszych zawodników. Uroczyste otwarcie o godz. 11:00.

Informacje i zdjęcia: KS Dalin Sumo Myślenice