fbpx
Connect with us

Gmina Dobczyce

Rządowe wsparcie i plany inwestycyjne w powiecie myślenickim, a w nich m.in. modernizacja szpitala

Opublikowano

w

Szpital Pełny

Pomoc z kolejnej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi do Powiatu Myślenickiego. Otrzymane fundusze mają być przeznaczone na modernizację i rozbudowę szpitala powiatowego w Myślenicach.

Dziękuję za kolejne środki finansowe dla naszego regionu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz Łukaszowi Kmicie – wojewodzie małopolskiemu. Wspólnie z Klubem Radnych Powiatowych PiS staraliśmy się o przyznanie tego wsparcia i teraz mogę powiedzieć „mamy to!” Działamy ponad podziałami, a efekty naszej pracy to troska o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Ziemi Myślenickiej– poinformował w mediach społecznościowych poseł Władysław Kurowski

Dobre wiadomości, pojawiły się także w temacie pieniędzy dla samorządów powiatu myślenickiego. W ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, do sześciu gmin trafi w łącznej kwocie 11 750 000 zł.

Te pieniądze to kolejny wyraz wsparcia polskiego rządu dla Ziemi Myślenickiej. Jestem dumny z tak dużych środków dla naszego regionu. Efekty wspólnej pracy to realne inwestycje poprawiające jakość naszego życia. Cieszę się, że mogłem wspomóc samorządy w zdobyciu tych funduszy– dodał poseł Władysław Kurowski

Na co dofinansowanie wykorzystają poszczególne gminy? Oto zestawienie funduszy i planów inwestycyjnych.

✅Miasto i Gmina Myślenice – 5 000 000 zł Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w Głogoczowie i Trzemeśni.

✅Gmina Raciechowice – 1 000 000 zł Poprawa efektywności energetycznej w wybranych budynkach użyteczności publicznej (szkoły, remizy OSP) Gminy Raciechowice poprzez wymianę istniejących systemów grzewczych na gazowe lub pompy ciepła wraz z montażem paneli fotowoltaicznych.

✅Gmina Lubień – 1 100 000 zł Budowa Szkolnej Infrastruktury Sportowej obejmującej budowę: bieżni okrężnej, skoczni w dal, urządzeń sprawnościowych ,siłowni zewnętrznej, schodów terenowych, drenażu, wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Skomielna biała.

✅Gmina Siepraw – 950 000 zł Ścieżki rowerowe oraz punkt turystyczny nad Zatoką Zakliczyńską.

✅Gmina i Miasto Dobczyce – 2 500 000 zł Stworzenie miejsca do szkolenia młodych druhów OSP, miejsca do pobytu osób w razie konieczności ewakuacji oraz poprawę bezpieczeństwa przeciw powodziowego w części północnej Miasta Dobczyce, zwiększenie przepustowości głównego kanału doprowadzającego ścieki do oczyszczalni poprzez jego przebudowę.

✅Gmina Wiśniowa – 1 200 000 zł Budowa chodników wraz z zatokami autobusowymi przy drodze wojewódzkiej nr 964 w miejscowościach Wiśniowa, Wierzbanowa i Poznachowice Dolne. Budowa 2 zatok autobusowych w m. Wierzbanowa. Na kilku odcinkach planowana jest budowa równieżoświetlenia przydrożnego.

—–

Inf.:Poseł Władysław Kurowski (https://www.facebook.com/KurowskiWladyslaw/)

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Lipiec 2021
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane