Connect with us

Gmina Myślenice

S7 Kraków – Myślenice. Czas na protest mieszkańców Myślenic. Podpisz petycję do końca marca!

Opublikowano

w

S7 Kraków – Myślenice. Czas na protest mieszkańców Myślenic. Podpisz petycję do końca marca!
stw

W poniedziałek 14 marca na w Domu Ludowym na Górnym Przedmieściu w Myślenicach odbyło się  spotkanie, które było wyraźnym sprzeciwem wobec propozycji  GDDKiA. Propozycji  nowej zakopianki dla Myślenic.

Celem nadrzędnym spotkania było przedstawienie proponowanego przebiegu trasy nowej S7 przez Myślenice (w jedynym dla Myślenic wariancie zachodnim) oraz zapoczątkowanie zbierania podpisów pod petycją przeciwko planowanemu przebiegowi drogi ekspresowej S7.

W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy Myślenic, na których czele stanęli inicjatorzy spotkania oraz pomysłu złożenia w GDDKiA petycji: Leszek Szymula, Joanna Szymula oraz Aneta Batko- Banaszek. Obecni byli również przedstawiciele władz gminnych: Jarosław Szlachetka i Mateusz Suder oraz władz powiatowych starosta Józef Tomal, wicestarosta Rafał Kudas orz radny powiatowy Jan Bylica.

Spotkanie moderowała Barbara Bylica, mieszkanka Górnego Przedmieścia, społecznik.

„Nie dla niszczenia miasta”, „Nie dla zanieczyszczenia powietrza i hałasu”, „Nie dla dewastacji przyrody”. 

W części pierwszej Leszek Szymula przedstawił planowane przebiegi S7 w wariantach przed Myślenicami, przypominając plany GDDKiA. Wypunktował również zagrożenia  jakie niesie ze sobą takie poprowadzenie drogi sześciopasmowej, na ogromnych żelbetonowych słupach w Myślenicach wzdłuż wzgórza Dalin. Zachęcił do podpisania petycji, która wraz z podpisami trafi do GDDKiA.

„Nie tędy droga”

W sprawie S7 włodarze gminy i powiatu mają wspólne stanowisko, które wyartykułował hasłem „Nie tędy droga” – burmistrz Jarosław Szlachetka, który dodał „Dzisiaj S7 proponowana w obecnym kształcie ma służyć dla tranzytu i turystów, którzy z Gdańska i Warszawy jadą w kierunku Tatr i Zakopanego. To nie do końca jest naszym priorytetem, to nie jest naszym celem.”

„Nic o nas bez nas”

Druga część spotkania miała charakter interaktywny, mieszkańcy Myślenic zadawali pytania zarówno organizatorom spotkania i reprezentantom samorządów.

Zdecydowane NIE dla tego wariantu zakopianki przez Myślenice

Wniosek jest taki: zdecydowana większość osób biorących udział w spotkaniu osób zgadza się z jednym – ten wariant S7 dla Myślenic jest nieakceptowalny!!! Mówią zatem zakopiance NIE!

Leszek Szymula zachęcił zatem do podpisania petycji: Musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby zmienić przebieg tej drogi. Sprzeciw musimy wyrazić w sposób masowy.”

Warto dodać, że czasu jest coraz mniej, petycję można podpisać do końca marca 2022.

Uczestnicy spotkania otrzymali petycje w formie papierowej. W tej formie petycje dostępne są również w biurze projektowym Planimetria przy ul. 3 Maja 16a (nad sklepem Lewiatan) oraz w siedzibie starostwa powiatowego (ul. Drogowców 2a) oraz u Barbary Bylicy w UMiG Myślenice.

W formie online petycję można złożyć tu:

„SPRZECIW DLA BUDOWY DROGI EKSPRESOWEJ S7 PRZEZ MIASTO MYŚLENICE” można podpisać również online.

S7 Kraków – Myślenice. Czas na protest mieszkańców Myślenic. Podpisz petycję do końca marca! S7 Kraków – Myślenice. Czas na protest mieszkańców Myślenic. Podpisz petycję do końca marca! S7 Kraków – Myślenice. Czas na protest mieszkańców Myślenic. Podpisz petycję do końca marca! S7 Kraków – Myślenice. Czas na protest mieszkańców Myślenic. Podpisz petycję do końca marca!

S7 Kraków – Myślenice. Czas na protest mieszkańców Myślenic. Podpisz petycję do końca marca! S7 Kraków – Myślenice. Czas na protest mieszkańców Myślenic. Podpisz petycję do końca marca!

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Myślenicki Bieg na Skocznię wygrali Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo!

Opublikowano

w

Myślenicki Bieg na Skocznię wygrali Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo!
stw

Adrian Król i Monika Guzik-Hejmo okazali się najlepsi w Myślenickim Biegu na Skocznię. W ramach Festiwalu Sportów Ekstremalnych Extreme Jam w Myślenicach odbył się bieg na legendarną skocznię narciarską na zboczu góry Uklejna. Biegacze w dwóch kategoriach zmierzyli się na około 400-metrowej trasie, finiszując przez zeskok, próg i rozbieg myślenickiej skoczni narciarskiej.

Organizatorem zawodów byli TG Sokół Myślenice, Dalin Myślenice oraz Gmina Myślenice. Partnerem biegu było Nadleśnictwo Myślenice, natomiast o zabezpieczenie medyczne zadbał myślenicki oddział Służby Medycznej Malta, a pomoc logistyczną zapewnili druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice Zarabie.

– Bieg jest pomysłem na sportowe wykorzystanie obiektu i oddanie hołdu zawodnikom, którzy kiedyś skakali na tej skoczni. Cieszę się, że spodobał się biegaczom i kibicom, którym dostarczył nie lada emocji. Chciałbym aby stał się imprezą cykliczną i promocyjną dla Myślenic. Uważnie przysłuchiwałem się sugestiom i pomysłom na jego przyszłoroczną edycję. Na pewno zostanie wydłużona trasa ale dołożymy też drugą pętlę, ponieważ podbieg po skoczni z wykorzystywaniem lin i rywalizacja na belkach startowych stanowią niesamowite widowisko – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Nagrody wręczali zastępca burmistrza Myślenic Mateusz Suder, prezes Dalinu Myślenice Tomasz Bargiel, skarbnik TG Sokół Myślenice Zbigniew Trzciński, a także Wiktor Siłuszyk z ramienia Nadleśnictwa Myślenice.

Klasyfikacja kobiet:

  1. Monika Guzik-Hejmo

  2. Beata Pepera

  3. Joanna Dziadek

Klasyfikacja mężczyzn:

  1. Adrian Król

  2. Mariusz Pustuła

  3. Bolesław Kasperek

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegu i już teraz zapraszamy na kolejną edycję ekstremalnego Myślenickiego Biegu na Skocznię. Zgodnie z zapowiedziami wiceburmistrza Mateusza Sudra, w kolejnej edycji biegu trasa zostanie wydłużona, aby zapewnić jeszcze większą atrakcyjność imprezy. Biegacze oraz obserwatorzy zgodnie potwierdzali duży potencjał organizowanej imprezy, a także ciekawe emocje w walce o jak najwyższe miejsca.

 


Inf.: UMiG Myślenice 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

„Rynek pełen dźwięków.” Myślenickie koncerty na leżakach

Opublikowano

w

przez

„Rynek pełen dźwięków.” Myślenickie koncerty na leżakach
stw

 

Na myślenickim Rynku, w miniony weekend odbyły się pierwsze plenerowe koncerty. Zespół „LiskY” i  Reprezentacyjna Orkiestra Miasta i Gminy Myślenice pod dyrekcją Wojciecha Kwiatka rozpoczęły cykl wakacyjnych spotkań z muzyką. 

 

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu również w tym roku przygotował program weekendowych koncertów plenerowych. Rozpoczął z przytupem wyjątkowo od dwóch wydarzeń muzycznych,  w sobotę a także w niedzielę. 2 lipca zagrał Zespół „LiskY”, który zabrał słuchaczy w świat popu i alternatywy z powiewem lat 80-tych. Kolejny dzień uświetnił wieczorny koncert Orkiestry Myślenickiej pod batutą Wojciecha Kwiatka.

Koncerty na leżakach przyciągają tych, którzy są ciekawi muzyki i szukają nowych doznań artystycznych. W cyklu „Rynek pełen dźwięków” posłuchać będzie można między innymi: Kornaś Brothers, The Horses, QL Dixie Band, Katarzyna Kubiczek i Dawid Kopp, Szelest, Blessed by Melpomene. Na stronie MOKiS-u ogłaszane będą kolejne koncerty plenerowe, na które już dziś serdecznie zapraszamy.

W razie niepogody wydarzenia zostaną odwołane.


Źródło: Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Autor: Magdalena Kunecka 


 

 

 

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Perły Myślenic. Lato na Zarabiu lata 70. XX wieku

Opublikowano

w

Perły Myślenic. Lato na Zarabiu lata 70. XX wieku
stw

 

Gmina Myślenice: Ponieważ ocalenie od zapomnienia to jeden z celów działania Myślenice iTV, dlatego z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu kolejny artykuł z serii Perły Myślenic czyli archiwalne Myślenice okiem i piórem Józefa Stanisława Błachuta. Lato, wakacje, Myślenice – Zarabie, górny Jaz lata 70. XX wieku.

Perły Myślenic. Lato na Zarabiu lata 70. XX wieku

Wojewódzki Ośrodek Sportu Turystyki i Wypoczynku tuż przy górnym Jazie na myślenickim Zarabiu. Zdjęcie z początku lat 70. ub wieku.

 

Autor zdjęcia M. Raczkowski.

 

blachut jozefJózef Stanisław Błachut – rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz losów ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.

Perły Myślenic 126/26/2022

 

 

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

lipiec 2022
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« cze   sie »

youtube

Najczęściej czytane