Jak się okazuje podjęto dalsze kroki w tej sprawie i tak podczas spotkania, w dniu 22 lutego 2022 roku w Urzędzie Gminy Siepraw, pod Sprzeciwem wobec propozycji korytarzy drogi ekspresowej S7 zaproponowanych w „Studium Korytarzowym dla projektu budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Kraków – Myślenice” podpis swój złożył wójt Gminy Siepraw Tadeusz Pitala.
W spotkaniu uczestniczyli również: Małgorzata Duży – burmistrz Świątnik Górnych, Renata Gawlik – wójt Gminy Biskupice, Piotr Piotrowski – wójt Gminy Mogilany oraz Artur Kozioł – burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, którzy w ubiegłym tygodniu podpisali wspólny protest.
Podczas spotkania w Sieprawiu samorządowcy podziękowali mieszkańcom swoich gmin za wsparcie sprzeciwu wobec wszystkich propozycji korytarzy drogi ekspresowej S7 i podpisali wspólne Stanowisko.
Treść Stanowiska:
Z zaskoczeniem i zdumieniem przyjmujemy kolejne komunikaty medialne prezentowane przez przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące obecnych i nowych wariantów korytarzy drogi ekspresowej S7 zaproponowanych w „Studium Korytarzowym dla projektu budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku Kraków – Myślenice”.
Pragniemy podkreślić, że sugerowanie kolejnych rozwiązań będzie budziło jeszcze większy sprzeciw społeczny. Wspólnie mówimy stanowcze NIE dla poprowadzenia drogi ekspresowej przez nasze gminy!
Realizacja drogi ekspresowej w tym obszarze przyniosłaby ogromne koszty nie tylko finansowe, ale przede wszystkim negatywne skutki społeczne i środowiskowe.
Jednocześnie pragniemy podkreślić, że dotychczasowe błędy popełnione przy projektowaniu obecnych wariantów korytarzy drogi ekspresowej S7 powinny być przestrogą przed kolejnymi nieprzemyślanymi działaniami i zagrażają „prawu własności mieszkańców”.
Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.
MYŚLENICE. RYNEK PEŁEN DŹWIĘKÓW. Plenerowe koncerty kameralne na Myślenickim Rynku.
2 lipca godz. 19.00 LiskY 3 lipca godz. 19.00 Reprezentacyjna Orkiestra Miasta i Gminy Myślenice pod dyrekcją Wojciecha Kwiatka.
Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu przygotował wzorem zeszłego roku weekendową propozycję muzyczną. Koncerty, które będą się odbywały w każdą sobotę o godzinie 19.00 pozwolą Myśleniczanom poznać formacje pochodzące z rodzimej gminy, ale również propozycje muzyczne gości. Koncerty na leżakach cieszyły się dużym zainteresowaniem, a tegoroczna edycja jest wzbogacona również o niedzielne prezentacje orkiestr dętych z terenu Gminy Myślenice.
W cyklu zagrają między innymi: Kornaś Brothers, The Horses, QL Dixie Band, Katarzyna Kubiczek i Dawid Kopp, Szelest, Blessed by Melpomene.
Festiwal Beskidzkie Rytmy i Smaki w Wiśniowej już 3 lipca 2022 r. na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu od godziny 17:00.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 8:00 – zapraszamy na parking obok Kościoła św. Marcina w Wiśniowej i wspólne wędrowanie przez Ciecień, Księżą Górę aż na Grodzisko gdzie odbędzie się Masza Święta a po niej poczęstunek oraz konkursy i zabawy dla wszystkich piechurów. Szczegóły na plakacie.
Wydarzenie rozpocznie się o 18:00 Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej, a następnie od 19:00 na płycie Rynku zaplanowano widowisko artystyczne oraz koncert Mateusza Ziółko!
To środki z V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego pozwoliły na realizację projektu pod nazwą „Piłkarski rozwój talentów w Powiecie Myślenickim” realizowanego przez klub Orzeł Myślenice we współpracy z Karpatami Siepraw. W ramach zadania zaplanowane zostały dwa turnieje piłkarskie z okazji Dnia Dziecka.
Pierwszy z nich odbył się w niedzielę 5 czerwca na obiektach myślenickiego Orła. Był to turniej z udziałem: skrzatów, dwóch zespołów Orlików Myślenice, a także Karpat Siepraw AMP Kickstar Trzciana, Iskry Głogoczów oraz Lotnika Kryspinów. Jednocześnie na zlokalizowanych obok boiskach rywalizowali nieco starsi chłopcy ze szkółki Orliki Myślenice, z których jedna drużyna zagrała towarzysko z APN Runik, a druga z AP Bonito Mszana Dolna.
– Łącznie na naszych obiektach zebrało się 100 małych piłkarzy, ale też ich rodzice i rodzeństwo. Dziękujemy za tak liczną obecność i udział w atrakcjach, jakie przygotowaliśmy na nasz Sportowy Dzień Dziecka. Przede wszystkim dziękujemy za głosy z wojewódzkim Budżecie Obywatelskim, bo to one pozwoliły na zwycięstwo w głosowaniu i realizację tego zadania, które oprócz turniejów w Sieprawiu i Myślenicach dają nam możliwość wyposażenia w nowe wysokiej jakości piłki oraz sprzęt sportowy – mówi Marek Pajka, autor projektu.
Na Sportowym Dniu Dziecka najmłodsi piłkarze oprócz rywalizacji na boisku mogli też skorzystać z dmuchanych zamków, zjeżdżalni i placu zabaw. Współpracująca z Orłem jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice – Dolne Przedmieście zaprezentowała ponadto nowy wóz strażacki oraz tor przeszkód dla najmłodszych.
W turnieju skrzatów każdy był zwycięzcą, nagrody i medale wręczał radny Województwa Małopolskiego Stanisław Bisztyga w obecności prezesa Zarządu Orła Myślenice Edwarda Łapy. Inne obowiązki zatrzymały radnego Roberta Bylicę, który również był zaproszony na uroczystą dekorację małych piłkarzy. Kolejny turniej, tym razem dla starszej kategorii wiekowej, odbędzie się w Sieprawiu w niedzielę 12 czerwca, a gospodarzem zawodów będą Karpaty Siepraw. Już teraz zapraszamy!
Używamy plików cookies w celu optymalizacji naszej witryny i naszych serwisów.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.