Connect with us

Powiat myślenicki

„SENIOR NA DRODZE – PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE” Zapraszamy Seniorów z Powiatu Myślenickiego na spotkanie w Starostwie

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

POWIAT MYŚLENICKI: We wtorek 16 lipca 2019 r. od godz. 9.00 do 11.00 zapraszamy Państwa do Starostwa Powiatowego w Myślenicach (ul. M. Reja 13) na myślenicką odsłonę ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Spotkanie z Seniorami w myślenickim Starostwie obejmuje część wykładową (na Sali obrad Starostwa) + serwis rowerowy (namiot serwisowy na parkingu z tyłu budynku Starostwa). Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Zachęcamy do przyjazdu rowerem, zapraszając na bezpłatny jego przegląd oraz doposażenie w światła i odblaski.

Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myślenicach. Partnerem strategicznym akcji jest Policja.

Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych 60+, jak zgodnie z zasadami – prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego.                                                            

Lokalni policjanci i eksperci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drogach w powiecie myślenickim oraz podpowiedzą na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Seniorzy, którzy przyjadą spotkanie w myślenickim Starostwie na rowerach, będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie podstawowy, bezpłatny przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Serdecznie zapraszamy Seniorów z terenu powiatu myślenickiego na spotkanie edukacyjne „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Państwa udział przełoży się na podniesienie bezpieczeństwa Seniorów w naszym Powiecie!

Wszystkie szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się na stronie https://seniornadrodze.pl

Oprac.: WPSiFE

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Luty 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
« Sty   Mar »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane