Connect with us

Gmina Myślenice

Setki karateków wzięło udział w Turnieju Smoka

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

MYŚLENICE: 16 medali wywalczyła reprezentacja UKS Seido Karate „Shiro Sagi Dojo” w 4 Turnieju Smoka o Puchar Burmistrza Myślenic.

8 czerwca 2019 roku w hali sportowej na Zarabiu, odbył się 4 Turniej Smoka o Puchar Burmistrza Myślenic. Organizatorem był UKS Seido Karate „Shiro Sagi Dojo” pod kierunkiem Kyoshi Rafała Czapli 5 Dan.

Turniej Smoka jest imprezą cykliczną, rozgrywaną co roku na zakończenie sezonu i na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych naszego miasta.

Zawody rozgrywane były w konkurencjach kata ( form ruchowych ) oraz w kumite ( walki ).

Na matach stawiło się 110 zawodników z całego kraju: zarówno juniorzy, jak i seniorzy.

Emocje największe były, jak zwykle, przy walkach. Gorący doping publiczności zachęcał zawodników do maksymalnego wysiłku by zdobyć jak najlepsze miejsca.

Reprezentacja UKS Seido Karate „Shiro Sagi Dojo” spisała się bardzo dobrze, gdyż zgromadziła łącznie 16 medali: 5 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe. Szczególne gratulacje należą się debiutantom, którzy w pierwszym występie na ogólnopolskich zawodach zaliczyli od razu miejsca na podium.

Ten turniej, to zwieńczenie całego, bardzo pracowitego sezonu szkoleniowego. Ciężka praca na treningach, zgrupowaniach w kraju i za granicą, udziały w zawodach regionalnych, ogólnopolskich otwartych – wielostylowych, daje wnioski, uczy i mamy tego efekty. Jestem bardzo dumny z naszych wojowników i niezmiernie cieszę się, że mamy taką ekipę – mówi nam trener Kyoshi Rafał Czapla.

Serdecznie dziękujemy panu burmistrzowi Jarosławowi Szlachetka za objęcie patronatem turnieju, panu Michałowi Funek – dyrektorowi hali sportowej za bardzo dobrą współpracę i pomoc przy organizacji, a także naszym patronom medialnym: ITV Myślenice, Gazeta Myślenicka i portalowi Myslenice.pl- dodaje Rafał Czapla

Wyniki indywidualne:

Zuzanna Stefan – III miejsce w kata, II miejsce w kumite

Arkadiusz Brytan – III miejsce w kumite

Mirosław Litwa – II miejsce w kata i w kumite

Anna Stefan – III miejsce w kumite

Patrycja Jasek – I miejsce w kata i w kumite

Patrycja Lędźwa – II miejsce w kata i w kumite

Mateusz Mazur – II miejsce w kumite

Julia Górecka – I miejsce w kumite

Beata Tupta – I miejsce w kumite

Henryka Mikicka-Jasek – II miejsce w kumite

Rafal Jasek – III miejsce w kata

Tadeusz Cienkosz – I miejsce w kata

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Sierpień 2019
PWŚCPSN
    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
« Lip   Wrz »

Facebook

Najczęściej czytane