Connect with us

SOS

Sklep za „0” złotych dla uchodźców z Ukrainy w Myślenicach i wiele ważnych informacji dotyczących pomocy. Konferencja w Myślenicach

Opublikowano

w

stw

 

W związku z wojną na Ukrainie oraz coraz większą liczbą uchodźców przybywających do naszej gminy w środę 9 marca UMiG Myślenice zorganizował konferencję prasową na której przestawiono najważniejsze informacje  dotyczące pomocy mieszkańcom Ukrainy.

W konferencji udział wzięli: Jarosław Szlachetka – burmistrz miasta i gminy Myślenice, Małgorzata Aleksandrowicz – dyrektor Centrum Usług Społecznych oraz Artur Kasicki  – komendant Straży Miejskiej w Myślenicach. Warto posłuchać, bowiem pada wiele ważnych informacji o bieżącym i przyszłym wsparciu instytucjonalnym udzielanym przez CUS  Myślenice, który koordynuje całość działań pomocowych w gminie Myślenice. Informacja pilna o otwarciu od 10 marca br. sklepu za „0” złotych dla uchodźców, o edukacji dzieci ukraińskich, o pomocy psychologicznej i prawnej, świadczeniach zdrowotnych, o nowych miejscach noclegowych. 

Istotną informacją jest: Otwarcie  Sklepu Rynek 20 dla uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli do naszego kraju po 24 lutego 2022. Sklep czynny od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:00 do 17:30.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „mara3иH 3a0 3лoTиx SKLEP ZA ZAOZŁ BAKpиTTR 10 6epe3HR O OTWARCIE 10 MARCA GODZ 9:00 9:00 mara3иH npauюe: noH- nT 3 09:00 Ao 17:30 GODZINY OTWARCIA SKLEPU: PON-PT: 9:00-17:30 yslenice.pl CENTRUM USŁUG WMYŚLENICACH NEO SCHOOL fooT KrajowyZwiązek Spolem" Myślenice, Rynek 20 576-107-786 786 574-555-377 PIWOWARCZYK creatom MOTO archon mara3иH npи3Ha4eHий BиKлю4Ho AлR rpomaARH yKpaйHи, RKиm pe3yлbTaT BblйcbKoBиx Aий AoBeлocR noKиHyTи KpaïHy. Sklep przeznaczony wyłącznie dla obywateli Ukrainy, którzy wyniku działań wojennych musieli opuścić kraj.”

„Sklep za 0 zł” z pomocą dla Ukraińców w Myślenicach znajduje się na rogu  myślenickiego Rynku pod numerem 20! powstał nietypowy sklep – cały jego asortyment jest dostępny bezpłatnie, a odbiorcami towarów mają być Ukraińcy.
W sklepie na rogu Rynku z ul. Kościuszki wydawane będą artykuły spożywcze, kosmetyczne, szkolne, chemia, ubrania, zabawki itp. Każdy ponadto może wesprzeć wyposażenie sklepu przekazując dary, które mogą być przydatne do bieżącego funkcjonowania Ukraińcom przebywającym na terenie Gminy Myślenice.
Sklep przeznaczony jest wyłącznie dla obywateli Ukrainy, którzy w wyniku działań wojennych musieli opuścić swój kraj. Podstawą do otrzymania wymaganych produktów będzie weryfikacja w bazie danych CUS mieszkańców, którzy przyjęli uchodźców lub paszport Ukraińca. Szczegóły dotyczące funkcjonowania sklepu zostaną wypracowane w najbliższych dniach.
☎️ Kontakt – „Sklep za 0 zł”, Myślenice, Rynek 20 – telefon: 576-107-786 lub 574-555-277

WAŻNE!!! KOORDYNACJA POMOCY MIESZKAŃCOM UKRAINY (UCHODŹCOM) W GMNIE MYŚLENICE ZAJMUJE SIĘ CUS:

Centrum Usług Społecznych w Myślenicach » Pomoc Ukrainie (cusmyslenice.pl)

Centrum Usług Społecznych w Myślenicach | Facebook

 

Sklep za „0” złotych dla uchodźców z Ukrainy w Myślenicach i wiele ważnych informacji dotyczących pomocy. Konferencja w Myślenicach

 

Formularz zgłoszenia uchodźcy 

 

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Raciechowice

OSP Dąbie. Nowy samochód jest w zasięgu ręki, ale na ostatniej prostej strażacy potrzebują pomocy

Opublikowano

w

OSP Dąbie. Nowy samochód jest w zasięgu ręki, ale na ostatniej prostej strażacy potrzebują pomocy
stw
Nikomu specjalnie nie trzeba tłumaczyć, jak ważną rolę w każdej społeczności odgrywają jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. To strażacy ochotnicy zazwyczaj są pierwsi na miejscu zdarzenia i  dbają o zabezpieczenie ludzkiego życia i mienia podczas różnorodnych sytuacji kryzysowych. Aby jednak mogli to jeszcze bardziej efektywnie robić, potrzebny jest nowy, specjalistyczny sprzęt. Jednostka OSP Dąbie z gminy Raciechowice, marzy o nowym średnim samochodzie strażackim i to marzenia może się spełnić, ale na tak zwanej ostatniej prostej potrzebna jest pomoc. 
 
 
Drodzy mieszkańcy wsi Dąbie oraz okolicznych miejscowości, szanowni przedsiębiorcy. Ochotnicza Straż w Dąbiu zwraca się do Was o pomoc finansową, która jest nam niezbędna, aby dopiąć montaż finansowy na zakup nowego samochodu pożarniczego do Naszego, „Waszego” OSP. Szanowni mieszkańcy oraz przedsiębiorcy na dzień dzisiejszy zabezpieczenie finansowe jakie posiadamy aby zakupić nowy samochód to 800 tysięcy złotych, a cena nowego samochodu to 900 tysięcy złotych. Niestety nasze możliwości się wyczerpały aby pozyskać te dodatkowe środki dlatego zwracamy się do was o wsparcie.
Montaż finansowy do dnia dzisiejszego wygląda tak:
70 tysięcy złotych środki własne OSP. Są to środki, które udało nam się zaoszczędzić poprzez racjonalne gospodarowanie finansami OSP przy bezustannym inwestowaniu w zakup nowego sprzętu ratowniczego oraz rozwijanie OSP, o tym świadczy nowo wyremontowany garaż w całości z finansowany z środków jednostki.
250 tysięcy złotych to dotacja z budżetu gminy Raciechowice za co bardzo dziękujemy Panu Wójtowi Wacławowi Żarskiemy, Pani skarbnik Annie Wach oraz wszystkim radnym, którym dzięki mądremu gospodarowaniu udało się zabezpieczyć także środki.
480 tysięcy złotych są to dotacje z instytucji Państwowych, Urząd Marszałkowski (40 tyś)za co bardzo dziękujemy również Zarządowi Województwa Małopolskiego oraz Radnemu Sejmiku Małopolskiego Robertowi Bylicy , KSRG, WFOŚiGW(240 tyś) . Bardzo dziękujemy Panu posłowi ziemi Myślenickiej Posłowi Władysławowi Kurowskiemu  (200 tyś MSWiA) bo to dzięki jego lobbingowi w naszej sprawie udało się pozyskać te środki. Dziękujemy Panie Pośle!
Drodzy mieszkańcy oraz przedsiębiorcy myślimy, że niejednokrotnie pokazaliśmy wam, że wspieranie Nas wzmacniacie swoje bezpieczeństwo. Czasu jest mało! Do końca tego miesiąca musimy ogłosić przetarg aby pozyskane nam środki nie przepadły…
Nasi druhowie odwiedzą Was w waszych przedsiębiorstwach w środę w godzinach 11-15, was szanowni mieszkańcy w sobotę 30.07.2022 w godzinach popołudniowych. Bardzo prosimy o Wsparcie- apeluje jednostka OSP Dąbie z gminy Raciechowice 
 
Wspomóc jednostkę OSP Dąbie można poprzez między innymi darowiznę na rachunek bankowy. 
 
„BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA POŻYTEK”!
Osp Dąbie
Bank Spółdzielczy
Konto nr. 77860200000000000015280001
Tytuł przelewu :
DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE OSP DĄBIE
 
OSP Dąbie. Nowy samochód jest w zasięgu ręki, ale na ostatniej prostej strażacy potrzebują pomocy
 
 
Fot. :OSP Dąbie 

Kontynuuj czytanie

Akcje charytatywne

Jubileuszowe XXV Dni Dobczyc A.D. 2022

Opublikowano

w

Jubileuszowe XXV Dni Dobczyc A.D. 2022
stw

 

25 lat minęło jak jeden dzień. Dni Dobczyc w swej jubileuszowej odsłownie, po dwuletniej pandemicznej przerwie przyszedł czas na XXV Dni Dobczyc. Moc atrakcji, artyści lokalni, gwiazdy wieczoru zespoły: Kombii, Sławomir i MIG, pokazy artystyczne i sportowe, wesołe miasteczko, Wawel Truck… i wiele, wiele więcej.

 

Organizatorzy: Izba Gospodarcza Dorzecza Raby oraz Gmina i Miasto Dobczyce.

Kontynuuj czytanie

Akcje charytatywne

Międzynarodowe Spotkania z Folklorem również z charytatywnym akcentem. Okazja by wesprzeć Kubę

Opublikowano

w

Międzynarodowe Spotkania z Folklorem również z charytatywnym akcentem. Okazja by wesprzeć Kubę

Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem to fantastyczne wydarzenie kulturalne łączące ludzi z różnych stron świata, to każdorazowo okazja do poznania tego co nieznane, do zaczerpnięcia z dziedzictwa i kultury różnych krajów, tak też będzie i w tym roku.

Każdorazowo to okazja by działo się dobro i tak też będzie w tym roku. Dzięki uprzejmości dyrektora festiwalu Piotra Szewczyka podczas trzech festiwalowych dni zbierane będą do puszek środki finansowe na leczenie Jakuba Burnosa ze Stojowic.

Alivia Onkozbiórka – Jakub Burnos | Alivia Onkofundacja – pomoc chorym na raka (onkozbiorka.pl)

Zapraszamy do włączenia  się i w tą inicjatywę charytatywną. Dobro wraca. 

„Cześć! Jestem Kuba, w maju skończę 24 lata. Rok temu z dnia na dzień wykryto u mnie ogromnego guza śródpiersia. Diagnoza: agresywny chłoniak. Od czerwca 2021 roku przeszedłem 5 cykli chemioterapii, następnie 2 cykle immunoterapii, potem kolejne cykle chemioterapii i kolejna immunoterapia w ramach RDTL. Niestety choroba jest oporna na leczenie. Obecnie istnieją wskazania do leczenia metodą CAR T-cells. Leczenie może być przeprowadzone w NIO PIB w Gliwicach pod warunkiem zabezpieczenia finansowego, ponieważ ta terapia nie jest objęta w Polsce refundacją NFZ, a jej koszt to ok 1,4 mln złotych.”

Zobaczcie jak kolega Jakuba zachęca by inwestować w dobro = inwestować dobrze 🙂 

Takie atrakcje czekają na Was w Myślenicach i puszki dla Jakuba – wrzucajcie hojnie!

 

Zobacz obraz źródłowy

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, na świeżym powietrzu i tekst

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

sierpień 2022
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
« lip   wrz »

youtube

Najczęściej czytane