Connect with us

Gmina Myślenice

Skuterem i hulajnogą elektryczną po Myślenicach? Czemu nie

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Ogólnopolska sieć blinkee.city 19.08.2019 o godz. 13:00 przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach uruchomiła system wynajmu skuterów i hulajnóg elektrycznych. Przedstawiciele firmy Dariusz Tomaszewski oraz Michał Rombalski zaprezentowali ideę firmy oraz funkcjonowanie hulajnóg.

Elektryczne hulajnogi wjechały do Myślenic. Mieszkańcy miasta mogą już korzystać z 20 jednośladów udostępnionych przez bezpłatną aplikację blinkee.city. Wkrótce również korzystający z aplikacji będą mieć do dyspozycji 20 skuterów.

Czy ten innowacyjny pomysł przyjmie się w Myślenicach? Zobaczymy. Instrukcja obsługi hulajnogi – Michał Rombalski blinkee.city

Jak podkreśla Dariusz Tomaszewski Elektromobilność Plus – „Widzę potężny potencjał turystyczny (Myślenic) Zarabie, jakie to jest miejsce wypoczynku, jak trudno jest dostać się z rynku, z osiedli na Zarabie, nie ma żadnego środka komunikacji miejskiej, żadnego busa, w związku z tym wpadliśmy a pomysł może skuter, który umożliwi łatwy i sprawny dojazd na Zarabie, Dolne Przedmieście, to również potencjał z Placem Targowym.”

blinkee.city to rozwijająca się sieć skuterów elektrycznych na minuty w Europie. Na skuterach firmy możemy poruszać w 22 miastach w Polsce (m.in. Warszawa, Poznań, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Białystok, Lublin) oraz 8 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Pecs, Split, Omis, Walencja, Castello de la Plana, Bukareszt, Sztokholm) i na Malcie. Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się ogromną popularnością. Usługa ma ponad 380 tys. zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.

Myśleniczanie mieli szansę wyruszyć w pierwszą podróż hulajnogami od godz. 13.00, z Rynku 8/9, gdzie pojazdy zostały ustawione.

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

Wypożyczanie i korzystanie z pojazdów blinkee.city jest wyjątkowo proste. Zarówno hulajnogi jak i skutery można parkować w dowolnym, dozwolonym przez przepisy ruchu drogowego miejscu. Nie trzeba martwić się o ładowanie pojazdów – tym zajmują się specjaliści blinkee.city, którzy przynajmniej raz dziennie sprawdzają stan techniczny jednośladów oraz ładują je w razie potrzeby.

Cena w Myślenicach nie różni się od ceny ogólnopolskiej. Za wynajęcie hulajnogi zapłacimy 2,5 zł opłaty startowej. Minuta jazdy kosztuje 49 gr, a minuta postoju 9 gr. Z kolei cena skuterów to 69 gr za minutę jazdy i 9 gr za taki sam czas postoju. Dzienna opłata maksymalna obu jednośladów elektrycznych to 89 zł – po przekroczeniu tej kwoty w ciągu doby licznik staje, ale wciąż można jechać. 

Apelujemy o rozważną jazdę na hulajnogach i skuterach  oraz o odpowiedzialne parkowanie ich w przestrzeni miejskiej. Bezpieczeństwo jest bowiem podstawą wspaniałej zabawy podczas użytkowania pojazdów blinkee.city – dodaje Paweł Maliszewski.

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Luty 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
« Sty   Mar »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane