Connect with us

Gmina Dobczyce

Skutki wczorajszej burzy – informacja Powiatowej Straży Pożarnej

Opublikowano

w

Niezdów1

Powiat Myślenicki: Do mieszkańców powiatu myślenickiego w dniu wczorajszym tj. 12 sierpnia docierały informacje o mogących wystąpić burzach z gradem oraz silnych wiatrach. Ostrzeżenia okazały się rzeczywistością, tym samym na terenie powiatu myślenickiego straż pożarna interweniowała, w związku ze złymi warunkami atmosferycznymi, trzykrotnie.

W miejscowości Niezdów /gmina Dobczyce/ o godzinie 20.56 w wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do całkowitego pożaru dachu oraz poddasza budynku mieszkalnego. Strażacy pracując w aparatach powietrznych podali prądy gaśnicze wody z zewnątrz oraz od strony wnętrza obiektu w celu ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do rozbiórki dachu, izolacji termicznej poddasza w celu sprawdzenia ewentualnie mogących wystąpić zarzewi ognia. Podczas tych czynności korzystano z kamery termowizyjnej. Na miejsce wezwano również  ZRM, który zabrał dwie osoby /mieszkańców/ na obserwację do szpitala w Myślenicach. W działaniach gaśniczych brały udział jednostki JRG Myślenice, OSP Dobczyce, OSP Dziekanowice, OSP Sieraków, OSP Skrzynka.

 Dyżurny SKKP odebrał również dwa zgłoszenia o zalanych piwnicach w Myślenicach na ul. Sikorskiego. Do wypompowania wody z zalanych pomieszczeń wykorzystano pompy szlamowe. 

informacje i zdjęcia: mł. bryg. PSP Myślenice Roman Ajchler

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz.   listopad »

youtube

Najczęściej czytane