Connect with us

Gmina Dobczyce

Skutki wczorajszej burzy – informacja Powiatowej Straży Pożarnej

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

Powiat Myślenicki: Do mieszkańców powiatu myślenickiego w dniu wczorajszym tj. 12 sierpnia docierały informacje o mogących wystąpić burzach z gradem oraz silnych wiatrach. Ostrzeżenia okazały się rzeczywistością, tym samym na terenie powiatu myślenickiego straż pożarna interweniowała, w związku ze złymi warunkami atmosferycznymi, trzykrotnie.

W miejscowości Niezdów /gmina Dobczyce/ o godzinie 20.56 w wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do całkowitego pożaru dachu oraz poddasza budynku mieszkalnego. Strażacy pracując w aparatach powietrznych podali prądy gaśnicze wody z zewnątrz oraz od strony wnętrza obiektu w celu ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do rozbiórki dachu, izolacji termicznej poddasza w celu sprawdzenia ewentualnie mogących wystąpić zarzewi ognia. Podczas tych czynności korzystano z kamery termowizyjnej. Na miejsce wezwano również  ZRM, który zabrał dwie osoby /mieszkańców/ na obserwację do szpitala w Myślenicach. W działaniach gaśniczych brały udział jednostki JRG Myślenice, OSP Dobczyce, OSP Dziekanowice, OSP Sieraków, OSP Skrzynka.

 Dyżurny SKKP odebrał również dwa zgłoszenia o zalanych piwnicach w Myślenicach na ul. Sikorskiego. Do wypompowania wody z zalanych pomieszczeń wykorzystano pompy szlamowe. 

informacje i zdjęcia: mł. bryg. PSP Myślenice Roman Ajchler

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Grudzień 2019
PWŚCPSN
       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31      
« Lis   Sty »
target="_blank"

Facebook

Najczęściej czytane