fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

SMYK FEST – największy charytatywny koncert w Małopolsce!

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Gramy dla mniejszych i większych smyków zmagających się z ciężkimi chorobami.

Już 29 sierpnia 2019 r. na Rynku w Myślenicach w godz. 17:00-22:00 odbędzie się największy charytatywny koncert w Małopolsce SMYK FEST im. Kacperka Chodurka.

Na scenie wystąpią:

– Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice pod batutą Joanny Knapik

– Karolina Szczurowska – The Voice Kids

– Małgorzata Hodurek – The Voice of Poland

– Gwiazda wieczoru: zespół The Dumplings

Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, w tym Cukierenka dla Smyków, prowadzona przez Sylwia Bała/ Co na deser? finalistkę programu Bake Off – Ale Ciacho TVP i przyjaciół, oraz zawodnicy Speed-Ball Sportownia z którymi będziecie mogli zagrać w Speed-Ball’a.

Szczegóły Wydarzenia dostępne na stronie: https://www.facebook.com/events/875719046129352/

Komu Pomagamy? 

Karolinka Płachta –pierwszy raz zachorowała na białaczkę w wieku 2 lat. Chemioterapia i leczenie onkologiczne przyniosło pozytywny rezultat i nic nie wskazywało na to, że choroba może wrócić. Tegoroczne plany wakacyjne dziewczynki pokrzyżowała trzecia wznowa choroby. Dziś Karolinka potrzebuje naszej pomocy, gdyż lek którego potrzebuje nie jest refundowany. Obecnie potrzeba min. 30 tysięcy złotych.

Emilka Skrzeczek – urodziła się jako wcześniak; w okresie niemowlęcym przeszła dwa wylewy do mózgu, dlatego dziś cierpi na mózgowe porażenie dziecięce – spastyke czterokończynową i diplegie. Na co dzień potrzebuje rehabilitacji psychoruchowej, zajęć stymulujących, wspomagania sensorycznego i zajęć z neurologopedą. Jest rehabilitowana w Polsce i w Austrii. Średnio co dwa miesiące bierze udział w terapii komórkami macierzystymi. Koszt leczenia Emilki, tylko do końca roku wyniesie ok. 110 tysięcy złotych.

Maciej Ostafin – siła ludzkich serc i mięśni nie odpuściła jego życia. Siła i determinacja ochotników OSP Trzebunia sprawiła, że po kilku minutach wróciło tętno, lekarze uważają to za cud, strażacy również. Maciej w ubiegłym roku podczas wykonywania prac rolnych został przygnieciony przez ciągnik, w skutek czego doszło do niedotlenienia mózgu i paraliżu. Dziś Maciej jest pod stałą opieką lekarską i jest rehabilitowany każdego dnia. Koszt rehabilitacji to około 150 tysięcy złotych. 

Marcin Kasprzyk – kiedy w październiku zeszłego roku Marcin wyjechał z domu do pracy, ani on ani ktokolwiek inny nie spodziewał się, że za kilka minut jego życie już nigdy nie będzie takie samo. Samochód, który jechał z naprzeciwka zjechał na pas po którym poruszał się Marcin. Marcin leżąc na asfalcie przeżył największą tragedię swojego życia – urwana noga została pod samochodem… Młody, silny, aktywny człowiek, który na co dzień wykazywał się dużą empatią i pomocą innym, sam dziś potrzebuje pomocy. Żeby powrócić do pełni życia potrzebuje protezy, której koszt to 400 tysięcy złotych. 

Organizatorem koncertu jest Fundacja Akuratna oraz Komitet Społeczny Pomocy Chorym z Terenu Małopolski.

Głównymi Partnerami Wydarzenia są:

Burmistrz miasta i gminy Myślenice – Jarosław Szlachetka

Wójt gminy Pcim – Piotr Hajduk

Wójt gminy Gdów – Zbigniew Wojas

Zbiórka Publiczna zatwierdzona przez Ministerstwo Sprawa Wewnętrznych i Administracji o nr: 2019/3459/KS

Do zobaczenia!

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Lipiec 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane