Connect with us

Kultura

Sobota pełna atrakcji w Sieprawiu! „Sieprawska Piątka” i 10 lat Grupy Folklorystycznej Sieprawianie

Opublikowano

w

gmina siepraw

IX Bieg „Sieprawska Piątka.” Biegaczki i Biegacze już w najbliższą sobotę 14 maja okazja do biegania w pięknych okolicznościach przyrody – Sieprawska Piątka.

Starty:
* 500m start biegów 9.30
* 1000m start biegów 10.30
* 2000m start biegów 12.00
* Bieg główny na 5km 13.00
Do zobaczenia na Słonecznym Parku w Sieprawiu.
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „ERA PIĄTKA agokis 2022 00 IX BIEG SIEPRAWSKA PIĄTKA Słoneczny Park Siepraw, ul. Jana Pawła Il 30 BIEGI DLA DZIECI MŁODZIEŻY BIEG GŁÓWNY roczniki 2015, 2014, 2013 1000 roczniki 2011, 2009 2000 m roczniki 2008, 2007, 2006 km kategoria OPEN (5 kat. wiekowych) SZCZEGÓŁY NA WWW.GOKIS.SIEPRAW.PL Organizator: gokis Patronat honorowy: Sponsorzy: MyÅlenice(TV) głoś Partnerzy: SAZ Drobiu SHP Hdawer MRÓWKA SAAK RehaDUO Stanisław Bisztyga #hube KrakowskiBankSpildzielczy”
Sobota pełna atrakcji w Sieprawiu! „Sieprawska Piątka” i 10 lat Grupy Folklorystycznej Sieprawianie
Sobota pełna atrakcji w Sieprawiu! „Sieprawska Piątka” i 10 lat Grupy Folklorystycznej Sieprawianie
10 lat Grupy Folklorystycznej Sieprawianie
Grupa zaprasza na widowisko „Sieprawska Medycyna – lepszy kowol niźli babskie gadanie.”
Cieszymy się że będzie na dane wystąpić przed naszą rodzimą widownią z widowiskiem które zdobyło II miejsce na 9. Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich – Posiady Teatralne na Orawie oraz na jesieni 2021 r. także II miejsce na XIV Małopolskim Festiwalu Teatrów Wiejskich w Wiśniowej.
Sieprawianie przeniosą was do wiejskiej chaty gdzie rodzina zmaga się ze swoim codziennym życiem i z codziennymi problemami. Zdawałoby się, że to zwykłe i monotonne życie ale nic mylnego jak to czasem bywa ludziska są podejrzliwi i wplątują się w szereg nieporozumień które o mały włos nie kończą się źle. Poznacie sposoby jak to można samemu się wyleczyć … Trzeba podkreślić, że tak to już bywa raz kobita ma rację a drugi raz chłop nie ma racji. Ale żeby się dowiedzieć jaka to jest ta Sieprawska Medycyna to zapraszamy na występ.
Program:
18.00 – rozpoczęcie wydarzenia /degustacja potraw regionalnych/ stoiska handlowe z rękodziełami i produktami spożywczymi
19.00 – Widowisko „Sieprawska Medycyna – lepszy kowol nizli babskie gadanie”
Regionalny Zespół „Dolina Popradu” z Piwnicznej Zdrój zaszczyci nas gościnnym występem.

Zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach rękodzieła, które odbędą się podczas wydarzenia:
– Kwitnące magnolie, jabłonie na cały rok – prowadzi Monika Stanisz Sava Art
– Wikliniarstwo – prowadzi Marek Czech
Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne 12 271 05 95.
Produkty regionalne degustacyjne zaprezentują:
– Koło Gospodyń Wiejskich z Czechówki
– Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich z Czechówki
– Klub 50+
Stoiska z rękodziełem:
– Drewniane zabawki – Monika Stanisz
– Wiklinowe koszyki – Marek Czech
– Hafty koralikowe – Svietlana
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO BIESIADOWANIA!
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „10LAT 14 MAJA 2022 Hala sportowo widowiskowa ul Ks. Jana Przytockiego 10 GRUPY FOLKLORYSTYCZNEJ SIEPRAWIANIE Grupa zaprasza na widowisko „Sieprawska Medycyna lepszy kowol nizli babskie gadanie" Rozpoczecie wydarzenia: 18.00 金 ngokis”
informacje: GOKiS  Siepraw

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Gmina Myślenice

Koncert Papieski „Ciepło patrzy mi w oczy Bóg” – niedziela 9.10.2022 Rynek Myślenice

Opublikowano

w

papiez jan pawel 2 nczas

Fundacja Owocna ma niebywałą okazję zaprosić na Koncert Papieski na myślenicki Rynek 9 października 2022 o godz. 14:00.

„Ciepło patrzy mi w oczy Bóg” jest cyklem utworów wykonywanych z myślą o Janie Pawle II. Piosenki do których powstały melodie, zostały zaczerpnięte z Homilii i wierszy Jana Pawła II, niejednokrotne są twórczością własną Wykonawców.
 
Celem koncertu jest zjednoczenie mieszkańców Myślenic, ożywienie wspomnień związanych z św. Janem Pawłem II, przybliżenie na nowo nauki papieża, lepiej przyswajalnej w towarzystwie muzyki.
 
Mieszkańcy będą mieć możliwość zaśpiewania wspólnie pieśni „Barka”, a po koncercie będzie czas na rozmowy o Ojcu Świętym oraz na kremówki. Koncert jest dedykowany mieszkańcom miasta i gminy Myślenice, którzy chcieliby pobyć wspólnie, w otoczeniu muzyki i twórczości papieża św. Jana Pawła II, upamiętniając rocznice Jego urodzin, ożywić wspomnienia związane z papieżem i przybliżyć na nowo jego naukę.
 
Koncert pt. ” Ciepło patrzy mi w oczy Bóg” orgaznizowany we współpracy z różnymi podmiotami lokalnego rynku, przyczynimy się do zaspokojenia potrzeby mieszkańców związanych z upamiętnieniem postaci papieża Jana Pawła II, jego nauki, ożywieniem pamięci związanej z jego osobą, tak ważną dla narodu Polskiego. Koncert będzie miał charakter upamiętniający postać papieża, jak również integrujący społeczeństwo lokalne.
 
 
ZAPRASZAMY BĄDŹMY RAZEM!
 
Zadanie realizowane we wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, w ramach projektu: „Małopolska św. Janowi Pawłowi II”.

Koncert Papieski „Ciepło patrzy mi w oczy Bóg” – niedziela 9.10.2022 Rynek Myślenice

 

zdj. tyt. via internet

Kontynuuj czytanie

Gmina Pcim

Piszesz wiersze? Ten konkurs jest dla Ciebie! XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Elżbiety Guśpiel. Prace ślij do 24.10

Opublikowano

w

Piszesz wiersze? Ten konkurs jest dla Ciebie! XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Elżbiety Guśpiel. Prace ślij do 24.10

Piszesz wiersze? Ten konkurs jest dla Ciebie! XII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Elżbiety Guśpiel. Prace ślij do 24.10

REGULAMIN XII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU IM. ELŻBIETY GUŚPIEL

 1. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu.
 2. Partnerem przedsięwzięcia jest Myślenicka Grupa Poetycka „Tilia”.
 3. Patronaty medialne: Myślenice Itv, Sedno, Dziennik Polski.

CELE KONKURSU:

 1. podniesienie roli i rangi twórczości poetyckiej w literaturze i życiu, odkrywanie nowych talentów, stwarzanie możliwości publicznych prezentacji tekstów;
 2. wyłonienie osób uzdolnionych poetycko;
 3. rozwijanie wrażliwości i uzdolnień literackich;
 4. upamiętnienie twórczości Elżbiety Guśpiel.

UCZESTNICY:

 1. Konkurs dedykowany jest wszystkim miłośnikom poezji oraz autorom wierszy bez względu na wiek;
 2. Konkurs będzie oceniany w dwóch kategoriach wiekowych:

– dzieci i młodzież do 18 r. ż.

– dorośli;

 1. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe oraz zaprezentują swoje wiersze na wieczorku poetyckim „Jesień jak poezja”, który odbędzie się 06.11.2022 (niedziela) w GOKiS Pcim.
 2. Nadesłane wiersze oceniać będzie profesjonalne Jury w składzie: dr Eligiusz Dymowski – franciszkanin, wykładowca, poeta, krytyk literacki, Jadwiga Malina – poetka, redaktorka, animatorka kultury, wiceprezes Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Piotr Oprzędek – poeta.
 3. Termin nadsyłania prac: 24.10.2022 (liczy się data stempla pocztowego)
 4. O wynikach konkursu laureaci zostaną poinformowani telefonicznie lub mailowo.

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

 1. Na adres organizatora należy przesłać dotąd nie publikowane trzy utwory w trzech egzemplarzach. Każdy utwór należy podpisać godłem a obok godła wpisać kategorię wiekową. Tym samym godłem należy podpisać osobną mniejszą kopertę, w której musi znajdować się imię, nazwisko, wiek, (klasa, szkoła), telefon, adres, email, krótki życiorys autora.
 2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest podpisanie oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych oraz o publikacji utworów poetyckich stanowiący załącznik nr.1

UWAGA! Wiersze należy przesłać pocztą tradycyjną na adres:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pcimiu

32-432 Pcim 563

z dopiskiem KONKURS POETYCKI IM. ELŻBIETY GUŚPIEL

Kontynuuj czytanie

Gmina Myślenice

Mariusz Węgrzyn Myślenice z lotu ptaka. Wernisaż w Galerii MOKIS 7.10.2022

Opublikowano

w

Mariusz Węgrzyn Myślenice z lotu ptaka. Wernisaż w Galerii MOKIS 7.10.2022

 

Mariusz Węgrzyn Myślenice z lotu ptaka. Wernisaż w Galerii MOKIS 7.10.2022

 

 Mariusz Węgrzyn Myślenice z lotu ptaka. Wernisaż w Galerii MOKIS 7.10.2022

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

październik 2022
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane