fbpx
Connect with us

Gmina Raciechowice

Speed-ball zawitał do gminy Raciechowice

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

GMINA RACIECHOWICE: Seniorzy z gminy Raciechowice rozpoczęli swoją przygodę z dyscypliną speed-ball. W minionym tygodniu w Gruszowie odbyło się drugie spotkanie służące przybliżeniu zasad tej egzotycznej dyscypliny.

Speed-ball do tej pory był domeną młodych zawodników, ale zaczyna się to zmieniać. Seniorzy z Gminy Raciechowice zostali przeszkoleni z zasad gry i zaopatrzeni w profesjonalny sprzęt. Dzięki temu będą mogli regularnie się spotykać i poznawać zasady nowego sportu.

Za pomysł na działania odpowiada Stowarzyszenie Sportownia, które nawiązało partnerstwo z Gminną Radą Seniorów w Raciechowicach. W ramach działań odbędą się szkolenia, treningi, wizyta studyjna oraz zawody finałowe. Ważnym elementem jest wolontariat sportowy, którego podejmą się seniorzy. Będzie on służył popularyzacji speed-balla jako dyscyplinie odpowiedniej dla osób starszych. Wszystkie działania mają na celu prowadzenie kampanii społecznej pokazującej seniorów jako innowatorów.

– Chcemy pomóc seniorom wyjść z domu i dać im możliwość aktywnego, prospołecznego sposobu zadbania o własne zdrowie i dobre samopoczucie. Doprawdy niewiele sportów nadaje się do tego tak dobrze, jak odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych, a także prosty do opanowania speed-ball. – mówi Zbyszek Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Speed-ball posiada szereg zalet korzystnych dla seniorów. Gra w speed-ball nie obciąża stawów, ma dobroczynny wpływ na kondycję układu sercowo-naczyniowego oraz wzmacnia wytrzymałość. Dzięki temu uprawiać go mogą osoby starsze o różnym stopniu sprawności fizycznej, także posiadające grupę inwalidzką, nie obawiając się odniesienia kontuzji.

ŹRÓDŁO: Stowarzyszenie Sportownia

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Czerwiec 2020
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
« Maj   Lip »

youtube

Najczęściej czytane