Connect with us

Artykuł Społeczny

Społecznicy wyróżnieni! Amicus Hominum dla Magdaleny Gorzelany-Dziadkowiec i Marka Pajki

Opublikowano

w

Społecznicy wyróżnieni!  Amicus Hominum dla Magdaleny Gorzelany-Dziadkowiec i Marka Pajki

Amicus Hominum Nagroda ustanowiona w 2006 roku ma na celu wyróżnienie osób, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka. Nagroda promuje ideę wolontariatu i ma charakter honorowy. XIV edycja 2020 A.D.

Wspierają osoby niepełnosprawne, organizują ciekawe inicjatywy społeczne, zachęcają innych do działania – to tylko kilka z przykładów tego, jak laureaci nagród Amicus Hominum i Kryształy Soli zmieniają Małopolskę na lepsze. Podczas tegorocznej gali poznaliśmy laureatów obu prestiżowych wyróżnień. Symboliczne statuetki wręczyli marszałek Witold Kozłowski i Iwona Gibas z zarządu województwa. W wydarzeniu wzięli również udział radni województwa: przewodniczący SWM prof. Jan Tadeusz Duda i Marta Mordarska.

Społecznicy wyróżnieni!  Amicus Hominum dla Magdaleny Gorzelany-Dziadkowiec i Marka Pajki

Jest to dla mnie nagroda bardzo prestiżowa – „Nagroda promuje ideę wolontariatu i ma charakter honorowy”. Jak otrzymałam zaproszenie na Galę miałam duży spokój i zadowolenie, niemniej jednak jak weszłam na salę to okazało się, że zaproszone zostały tylko osoby wyróżnione i laureaci. Wówczas przeszła mi myśl, czyżbym została wyróżniona…. Sam moment odebrania nagrody był dla mnie wzruszający, gdy emocje opadły byłam zadowolona i zarazem pełna nowej energii. Cieszę się, że mój wkład, który niewątpliwie jest pracą czysto społeczną został doceniony. Zawsze przyświeca mi w działaniu myśl, że dobro wraca, po drugie lubię to co robię – kocham całym sercem mój zespół „Respekt Myślenice” to moja duma, ale też uwielbiam młodzież i pracę z nią. Moja praca to działalność sportowa – społeczna, ale również mam poczucie, że drzemie we mnie filantrop. Przyznana dziś nagroda i tytuł laureata jest niewątpliwie zwieńczeniem całej mojej działalności, otwartości na ludzi i pomocy, którą staram się otoczyć wiele osób. Dziś to co robię, zostało docenione – za co bardzo serdecznie dziękuję Samorządowi Województwa Małopolskiego – powiedziała nam Magdalena Gorzelany-Dziadkowiec

marek pajka

To wyróżnienie to nie tylko moja zasługa, wszystkie akcje podejmujemy z zespołem, który chce i lubi pomagać oraz działać społecznie. Każdy kto działa w ten sposób wie ile zaangażowania potrzeba, kosztem swojego wolnego czasu. Ja na własne życzenie mam go niewiele i tym bardziej dziękuję działaczom z Orła Myślenice oraz współpracownikom za to, że zdecydowali się mnie w ten sposób docenić. Oprócz pracy zawodowej, pracy trenera w Orle, jestem członkiem zarządu i podejmuje inicjatywy, które dają mi wiele satysfakcji, ale mam poczucie, że to coś dobrego i coś, co komuś się przyda, pozwoli rozwinąć i stawać lepszym na różnych płaszczyznach. Nagroda Amicus Hominum jest za rok 2020, gdzie jeszcze przed pandemią zorganizowaliśmy po raz kolejny charytatywny Memoriał im. Stacha Cichonia. Na leczenie Marysi Miąsko zebraliśmy ponad 80 tysięcy złotych. Mateusz Chrobak, któremu zawsze pomagaliśmy przy okazji memoriału też otrzymał wsparcie z Fundacji Orlenu. Nie chcę spijać śmietanki, bo ten wynik i sukces imprezy to zasługa wielu osób przez kilkanaście lat. Oprócz tego udało mi się pozyskać kilka dofinansowań dla Orła Myślenice, zorganizowaliśmy wspólnie duży ogólnopolski turniej piłkarski dla dzieci, kontynuowaliśmy go na hali, a w tym roku czeka nas kolejna edycja. Nawiązujemy też współpracę z nowymi partnerami, by rozwijać nasz klub, a działanie w zarządzie to społeczna wymagająca praca, którą powinno się bardzo doceniać! Widzę ile serca wkładają działacze w rozwój Orła Myślenice, a w dzisiejszych czasach o to naprawdę ciężko. Dlatego dziękuję i zachęcam wszystkich do działania. Kiedyś siądziemy na ławce i będziemy mieć satysfakcję wspominając, że kiedyś to było i mieliśmy w tym udział – powiedział Marek Pajka

informacje: www.malopolska.pl


Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego regionu subskrybuj nasz kanał: YouTube

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane