fbpx
Connect with us

Gmina Dobczyce

Sprzątanie brzegów jeziora dobczyckiego

Avatar

Opublikowano

w

Brzączowice: Sprzątanie brzegów jeziora dobczyckiego odbyło się w Brzączowicach 15 października 2019 roku, inicjatorką była radna Rady Miejskiej w Dobczycach Ewa Kołacz.
To już druga tego typu akcja – pierwsza „Posprzątajmy Razem Brzączowice” w marcu również spotkała się z dużym odzewem. Tej edycji sprzyjała cudowna pogoda i zaangażowanie.

W sprzątaniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzączowicach, mieszkańcy Brzączowic oraz MPWiK – odpowiedzialne za odbiór śmieci z brzegów jeziora i ufundowanie drobnych gadżetów dla dzieci, gmina Dobczyce która zaopatrzyła sprzątających w worki i rękawiczki oraz odebrała śmieci przy drogach głównych. Posprzątano duży obszar od cypla POM aż po zatokę Wolnica. Przy okazji śmieci zostały pozbierane  także przy wielu drogach i obiektach sołectwa. Szczególnie cieszy fakt, że od ostatniej akcji ilość śmieci diametralnie się zmniejszyła. 

Organizator szczególnie dziękuje sponsorom za ufundowanie napojów i słodyczy dla dzieci oraz cennych nagród – biletów (chociaż jak mówili biorący udział w akcji – nie robią tego dla nagród ale dla dobra ogółu).
Jakże miło będzie spacerować brzegami i … nawet pić wodę. Brzączowice mogą pokusić się teraz o laur najczystszej miejscowości.
Radna dziękuje wszystkim którzy wzięli udział w akcji.

Informacje i zdjęcia: Ewa Kołacz

Wydarzenia

Sierpień 2020
PWŚCPSN
      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
« Lip   Wrz »

youtube

Najczęściej czytane