Connect with us

Artykuł Społeczny

“Sprzęt nie wystarczy, potrzebni ludzie!” Centrum edukacji przeciwpożarowej w Dobczycach

Opublikowano

w

“Sprzęt nie wystarczy, potrzebni ludzie!” Centrum edukacji przeciwpożarowej w Dobczycach

 

W ramach samorządowego Programu Małopolskie OSP w Dobczycach powstaje pierwsze w naszym regionie centrum edukacji przeciwpożarowej dla najmłodszych. Mieścić się ono będzie w budynku remizy OSP Dobczyce przy ul. Jagiellońskiej na I piętrze. 

Centrum będzie specjalnie zaadoptowane tak by młodzi adepci sztuki pożarniczej uczyli się w jak najbardziej realistycznych warunkach, zdobywając przede wszystkim praktyczną wiedzę i niezbędne w ratowaniu życia i mienia umiejętności. Prace remontowe ruszą jeszcze w tym roku tak by centrum było gotowe w pierwszej połowie przyszłego roku.

Warto podkreślić, że w Dobczycach już od ponad roku realizowany jest specjalny program rozwoju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w ramach którego finansowane są wyjazdy czy szkolenia.

Nadrzędnym celem wspomnianych działań jak i powstanie centrum edukacji przeciwpożarowej jest zabezpieczenie rozwoju osobowego jednostek OSP. Jak podkreśla Łukasz Smółka – wicemarszałek województwa małopolskiego (również strażak OSP): – “Sam sprzęt nie wystarczy, nie uratuje życia ludzkiego, do tego potrzebny jest człowiek.”

Strona OSP Dobczyce: OSP Dobczyce – Ochotnicza Straż Pożarna – dobczyce.osp.pl

Materiał archiwalny:

  • oddanie do użytkowania nowego budynku OSP Dobczyce w którym znajdować się będzie centrum edukacyjne

Dziennikarz, trener kompetencji miękkich, praktyk zmian któremu na sercu leży podnoszenie jakości życia społeczności lokalnej. Absolwentka Zarządzania na Wydziale Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracy to człowiek jest dla mnie największą wartością. Cenię pasjonatów oraz lokalny potencjał: społeczny, kulturalny, turystyczny oraz ekonomiczny. Moją misją jest promowanie tego co dobre w naszym regionie. Jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci oraz od piętnastu lat żoną tego samego męża.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane