Srebrny medal Mistrzostw Europy w biegach OCR dla Sebastiana Kasprzyka.

Avatar

Opublikowano

w

Mistrzostwa Europy w biegach OCR w Esbjerg w Danii, a na nich mocny polski akcent, kolejny raz na podium stanął Sebastian Kasprzyk ze Stojowic.
FORMUŁA
W Danii zawodnicy  rywalizowali w piątek (29.06) na dystansie 4 km z 25 przeszkodami (Short Course), a w sobotę na dystansie 15 km z 50 przeszkodami (Standard Course). Limit czasu został ustalony odpowiednio na poziomie 2 i 4 godziny. Wszystkie przeszkody trzeba było pokonać. Do przeszkody  można było podchodzić wielokrotnie (nie ma karnych rund). Rywalizacja odbywała się w najbardziej prestiżowej serii Elite z podziałem na mężczyzn i kobiety, ale również w 8 kategoriach wiekowych (Age Group).
W niedzielę 1 lipca na trasę wybiegły 3-osobowe drużyny (męskie, damskie, mieszane). Zawodnicy najpierw indywidualnie pokonywali swoje odcinki trasy i dedykowane im przeszkody (zmiana biegowa, siłowa i techniczna), żeby ostatni odcinek pokonać razem.
W sumie, w różnych kategoriach wiekowych, Polacy zdobyli 4 medale. Poza srebrem Sebastiana, złoty krążek wywalczył Robert Bandosz, który okazał się najlepszy w kategorii (25-29 lat), srebro zdobył Robert Krzystyniak (40-44 lata), a brązowy medal w kategorii (40-44 lat) przypadł Andrzejowi Tarce.

Dzień Dobry.  Już zakończyłem swoją walkę na tegorocznych  Mistrzostwach Europy.  W piątek wystartowałem na 3 km i nie  udało się obronić tytułu mistrza Europy. Ruszyłem zbyt mocno i szybko na przeszkodach co skutkowało brakiem chwytu na przeszkodach i zakończyłem walkę dopiero na 7 miejscu – mówi Sebastian Kasprzyk.
W sobotę wystartowałem na dystansie 15 km na który się bardzo nastawiałem. Odcinki biegowe i masa przeszkód.
Przegrywam pierwsze miejsce o zaledwie 8 sekund.
Na dystansie 15 km byłem najlepszym zawodnikiem z Polski
Z moim czasem startując w elite znalazł bym się w pierwszej 10.
Dziś (1.07.2018) wystartowałem drużynowo Elite mężczyzn z Grzegorzem Szczechlą i Mateuszem Krawieckim. Kończymy sztafetę na 4 miejscu w Europie.
– Teraz czas na krótkie wakacje i wracamy do treningów
W tym roku jeszcze dwa starty ważne Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata. Mistrzostwa Polski w Gdyni 8-9 września a Mistrzostwa Świata w Londynie 19 października – dodaje sportowiec.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.