fbpx
Connect with us

Gmina Dobczyce

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach czeka na swoich podopiecznych

Ewelina Mielecka-Stankiewicz

Opublikowano

w

Wraz z początkiem października w wyremontowanych wnętrzach starej szkoły przy ul. Jagiellońskiej 2 pracę rozpoczął Środowiskowy Dom Samopomocy. I choć w połowie miesiąca, decyzją wojewody, działalność takich placówek została zawieszona, to podopieczni zdążyli poznać i rozgościć się w nowych przestrzeniach. Środowiskowy Dom Samopomocy to miejsce, w którym od poniedziałku do piątku, spotykają się dorosłe osoby potrzebujące wsparcia i pomocy w adaptacji do życia w środowisku rodzinnym i społecznym.

Uruchomienie Środowiskowego Domu Samopomocy pozwoliło objąć opieką dzienną osoby ze schorzeniami psychiatrycznymi oraz niepełnosprawnością intelektualną, często odizolowane od życia społecznego. W ciągu dnia w ośrodku realizowane są zajęcia w pracowniach tematycznych: kulinarnej, plastycznej, rehabilitacyjnej, czy sali doświadczeń. Dużo czasu poświęca się na rozmowę i wspólne dzielenie się obowiązkami. Powstanie takiego miejsca stanowi ważny element prowadzonej przez Gminę Dobczyce polityki społecznej i wychodzi naprzeciw potrzebie zapewnienia wsparcia i dziennej opieki.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

Luty 2021
PWŚCPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
« Sty   Mar »

youtube

Najczęściej czytane