Connect with us

Gmina Dobczyce

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach oficjalnie otwarty !” To miejsce spełniania marzeń”-komentowali goście wydarzenia

Opublikowano

w

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach oficjalnie otwarty !” To miejsce spełniania marzeń”-komentowali goście wydarzenia

Wraz z początkiem października 2020 roku, w wyremontowanych wnętrzach starej szkoły przy ul. Jagiellońskiej 2 w Dobczycach, pracę rozpoczął Środowiskowy Dom Samopomocy. Z powodu obostrzeń związanych z  pandemią koronawirusa, jego oficjalne otwarcie przesunięte zostało w czasie.

Uruchomienie Środowiskowego Domu Samopomocy pozwoliło objąć opieką dzienną osoby ze schorzeniami psychiatrycznymi oraz niepełnosprawnością intelektualną, często odizolowane od życia społecznego. W ciągu dnia w ośrodku realizowane są zajęcia w pracowniach tematycznych: kulinarnej, plastycznej, rehabilitacyjnej, czy sali doświadczeń. Dużo czasu poświęca się na rozmowę i wspólne dzielenie się obowiązkami. Powstanie takiego miejsca stanowi ważny element prowadzonej przez Gminę Dobczyce polityki społecznej i wychodzi naprzeciw potrzebie zapewnienia wsparcia i dziennej opieki.

24 sierpnia bieżącego roku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobczycach wreszcie mógł zostać poświęcony i oficjalnie otwarty. Był to dobry moment, bo po niemal roku działalności ŚDS-u, mogli się na temat placówki wypowiedzieć zarówno uczestnicy zajęć jak ich opiekunowie a także kierownictwo placówki i władze samorządowe.

Ze środków budżetu państwa przeznaczonych na rozwój sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi (w ramach programu kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem”) gmina Dobczyce otrzymała łącznie 1 868 425 zł, które pozwoliły uruchomić placówkę w 2020 r. Natomiast na bieżącą działalność placówki w 2020 r. do gminy trafiły środki w wysokości ponad 140 tys. zł, zaś w 2021 r. – ponad 430 tys.

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Wydarzenia

wrzesień 2021
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
« sierpień   październik »
stw

youtube

Najczęściej czytane