fbpx
Connect with us

Gmina Myślenice

Straż Miejska w Myślenicach apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby wymagające pomocy

Małgorzata Miszczak

Opublikowano

w

MYŚLENICE: Straż Miejska w Myślenicach apeluje o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby wymagające pomocy. W okresie zimowym, a zwłaszcza w mroźne dni bądźmy wrażliwi szczególnie na osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, nietrzeźwe i bezdomne, przebywające w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu. Zima to szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych i pozbawionych opieki. Jednak wiele z nich, pomimo świadomości zagrożeń, nie zmienia trybu swego życia i nie chce w tym czasie skorzystać z pomocy kompetentnych instytucji. Nie bądźmy obojętni na ich los. Pracownicy socjalni wspólnie ze strażnikami miejskimi podczas pełnienia obowiązków sprawdzają miejsca, gdzie osoby z tej grupy mogą przebywać w stanie zagrażającym ich życiu i zdrowiu i w przypadkach tego wymagających, udzielają im pomocy. Również jak co roku pracownicy socjalni wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej odwiedzają osoby samotnie mieszkające, starsze, niedołężne.

Droga do bezdomności, ubóstwa, czy samotności wydaje się nam tak odległa, że niewielu nie dopuszcza do siebie myśl o niej. Wielu z nas, strażników, zna historie życia bezdomnych osób, samotnych, alkoholików do których docieraliśmy z pomocą. Są to historie smutne, czasem wręcz tragiczne. Dlatego apeluję, aby nie oceniać. Czasem od talerza ciepłej zupy ważniejsze jest ciepłe słowo, którego staramy się potrzebującym, nie szczędzić. – mówi Tomasz Burkat Komendant Straży Miejskiej

Dla osób bezdomnych, samotnych, starszych, nieporadnych życiowo i będących pod wpływem alkoholu zima jest szczególnie trudna. Niskie temperatury narażają je na utratę zdrowia, a nawet życia. Dlatego nie bądźmy obojętni, widząc osoby błąkające się po mieście, siedzące i leżące na ławkach, chodnikach, przystankach autobusowych czy w nieogrzewanych pustostanach. Odpowiednia reakcja może uratować im życie, a wystarczy czasem tylko zadzwonić powiadamiając telefonicznie dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod bezpłatnym numerem 112 , Policji czy Straży Miejskiej.

informacje: Straż Miejska w Myślenicach

Redaktor, trener, edukator. Z wykształcenia menager, pedagog, coach wlb, absolwentka UJ. W pracy to człowiek jest dla niej największą wartością. Ceni pasjonatów oraz tradycję lokalną, a jej misją jest promowanie szeroko pojętej kultury regionu. Mama dwójki dzieci oraz od trzynastu lat żona tego samego męża.

Wydarzenia

Lipiec 2020
PWŚCPSN
   1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
« Cze   Sie »

youtube

Najczęściej czytane