Connect with us

Powiat myślenicki

Strażacy odnotowali kilkadziesiąt interwencji w związku z burzami i ulewnymi deszczami

Opublikowano

w

Strażacy odnotowali kilkadziesiąt interwencji w związku z burzami i ulewnymi deszczami

Za mieszkańcami powiatu myślenickiego niespokojna noc i poranek związane z burzami i ulewnymi deszczami. W nocy z środy na czwartek ( dane do czwartku do godziny 9.00) strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach odnotowali 27 zgłoszeń.

Odnotowane zgłoszenia, to przede wszystkim interwencje związane z powalonymi drzewami i zalegającymi na drogach konarami drzew. Nad ranem, docierały do nas także alarmy dotyczące podtopień budynków mieszkalnych i gospodarczych– mówi bryg. Roman Ajchler, oficer prasowy KP PSP Myślenice.

Przy Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Myślenicach, tuż przy murze kościelnym powalone zostało drzewo, na szczęście upadło ono tak, że cudem nie spowodowało strat w niedawno wyremontowanym murze okalającym kościół oraz w samym otoczeniu kościoła.

Nadal obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne:

Zjawisko: gwałtowne wzrosty stanów wody

Stopień zagrożenia: 1

Ważność: od godz. 08:07 dnia 15.07.2021 do godz. 16:00 dnia 15.07.2021

Obszar: zlewnie: Skawy, Raby, Dunajca, Uszwicy, Ropy, Czarnej Orawy oraz mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły (małopolskie)

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 70%

Uwagi: Zmiana dotyczy okresu ważności Ostrzeżenia oraz obszaru nim objętego. Ostrzeżenie wydane w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

Dyżurny synoptyk hydrolog: Wawrzyniec Kruszewski


Foto.: Sanktuarium NNMP w Myślenicach

Dziennikarz, zarówno z zawodu jak i z zamiłowania. Od zawsze aktywnie zainteresowana szeroko pojętą komunikacją społeczną i działaniem w jej obrębie. Prywatnie, żona, matka, pasjonatka historii i mody, ceniąca sobie przede wszystkim szczerość i życie w zgodzie ze swoimi zasadami.

Kontynuuj czytanie

Wydarzenia

październik 2021
PWŚCPSN
     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
« wrz   lis »

youtube

Najczęściej czytane